Patrycjusz Pilawski internetowym mistrzem Dyktanda 2009

Patrycjusz Pilawski internetowym mistrzem Dyktanda 2009

Monika Krężel

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

28-letni Patrycjusz Pilawski z Wodzisławia w woj. świętokrzyskim zwyciężył w internetowym Dyktandzie 2009, które pisane było przez komunikator Gadu-Gadu.
Drugie miejsce zajęła Agata Kowalska-Szubert z Wrocławia. W dyktandzie wystartowało kilkanaście tysięcy osób. Laureat ma za sobą już wiele startów w różnych wersjach konkursu.

Dwa lata temu w ogólnopolskim Dyktandzie w Katowicach zajął pierwsze miejsce razem z Katarzyną Szkaradnik z Ustronia. Pokonali wtedy blisko 600 uczestników z całej Polski i podzielili między sobą wygraną. W 2003 roku w katowickiej imprezie zajął trzecie miejsce, zaś w ubiegłym - drugie w dyktandzie zorganizowanym przez Ga-du-Gadu.


Teraz Patrycjusz Pilawski okazał się mistrzem Dyktanda 2009 wersji internetowej.
- Odkąd pamiętam, poprawna pisownia była dla mnie ważna - mówi laureat. Mistrz jest absolwentem komparatystyki na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Agata Kowalska-Szubert z Wrocławia - zdobywczyni drugiego miejsca - z zawodu jest niderlandystką. - Dyktando pisałam razem z 11-letnią córką, która siedziała w pokoju obok przy swoim komputerze. Za kilka lat to ona będzie wygrywać. Ale skoro tak dobrze mi poszło, to być może w przyszłym roku zdecyduję się spróbować swoich sił w Katowicach - śmieje się.

Zwycięzca otrzyma m.in. laptopa, Słownik języka polskiego PWN, laureat drugiego miejsca m.in. czytnik e-booków.

Internauci usłyszeli tekst dyktanda przez internetowe radio w niedzielę o godz. 11.


Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo