Śląscy konserwatorzy zabytków na tropie zagadek historii

  Śląscy konserwatorzy zabytków na tropie zagadek historii

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewódzka jednostka kultury - Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz Śląski Wojewódzki Konserwator Zabytków organizuje konferencję naukową pt. Konserwacja zabytków na tropie zagadek historii. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 11 w Kinoteatrze Rialto w Katowicach.
  W trakcie sesji przedstawione będą prace konserwatorskie i wyniki badań konserwatorskich przeprowadzonych w ostatnich latach na obszarze województwa śląskiego.

  Referaty połączone z prezentacjami multimedialnymi przybliżą m.in. takie odkrycia jak: antyczne importy znajdujące się w pałacu w Kamieńcu, gotyckie i nowożytne dekoracje malarskie odsłonięte spod przemalowań w drewnianych i murowanych kościołach śląskich, średniowieczne gródki, metalowe sarkofagi z krypt grobowych rodziny von Reiswitz i von Promnitz w kościołach w Tworkowie i w Pszczynie oraz prace w Zamku Sieleckim w Sosnowcu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama