Kradł elementy gazociągu, stanie przed sądem

Kradł elementy gazociągu, stanie przed sądem

PS

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Podejrzanego o kradzież rur 46-latka zatrzymanego przez policjantów z Bytomia, zdradziły między innymi żółte wióry z przewodów gazowych pokawałkowanych przez niego piłą łańcuchową. Bytomianin wpadł na kradzieży, gdy w okolicy budowy gazociągu zauważył go będący poza służbą policjant z Komisariatu III.
Mający dzień wolny od służby policjant z Komisariatu III, przejeżdżając wieczorem ulicą Celną zauważył mężczyznę kręcącego się w okolicy budowy. Funkcjonariusz zauważył też końcówki charakterystycznych żółtych rur wystające z zaparkowanego obok osobowego mercedesa. Takie same rury o długości 12 metrów każda, leżały przy jezdni, gdzie składują je pracownicy firmy budowlanej wykonującej w tej okolicy remont podziemnej instalacji gazowej.


Policjant podejrzewając kradzież podjął interwencję i wspólnie z wezwanym patrolem z komisariatu w Stroszku zatrzymał 46-letniego mieszkańca Bytomia. Początkowo mężczyzna zaprzeczał, że ma cokolwiek wspólnego z kradzieżą rur, próbując nawet wmówić funkcjonariuszom, że tylko przystanął w tym miejscu na chwilę. Żadne tłumaczenie mu nie pomogło, kiedy funkcjonariusze znaleźli piłę łańcuchową oraz w stojącym obok samochodzie około 20 metrów pociętych na kawałki przewodów gazowych. Zatrzymanego mężczyznę zdradziły też odkryte przez policjantów charakterystyczne żółte wiórki pochodzące z otuliny przewodów gazowych, które najprawdopodobniej wyrzucone przez łańcuch piły spalinowej wbiły się w jego odzież. Ostatecznie 46-letni zatrzymany przyznał się do kradzieży, jednak żadnego racjonalnego powodu kradzieży nie przedstawił, twierdząc jedynie, że być może w przyszłości mógłby potrzebować takich rur. Wyrządzone przez niego straty przedstawiciel poszkodowanej firmy budowlanej wstępnie wycenił na około 1100 złotych. Podejrzanemu o kradzież 46-letniemu bytomianinowi grozi do 5 lat więzienia.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo