Biskupi podziękowali prymasowi Polski Józefowi Glempowi

  Biskupi podziękowali prymasowi Polski Józefowi Glempowi

  Beata Marciniak

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Polscy biskupi podziękowali dzisiaj na Jasnej Górze prymasowi kard. Józefowi Glempowi za 28-letnią posługę. Rekolekcje biskupów w sanktuarium i zebranie plenarne episkopatu są ostatnimi, w których kard. Glemp bierze udział jako urzędujący prymas. W grudniu przechodzi na emeryturę.
  Podczas porannej mszy św. odprawionej przez prymasa w Kaplicy Cudownego Obrazu homilię wygłosił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik.

  - Każda godność ma swoje znaczenie i rolę, ale to osoba sprawująca urząd i funkcję jest najważniejsza i za to ks. kard. Józefowi Glempowi chcemy podziękować za styl i sposób realizowanej służby biskupiej i prymasowskiej - mówił abp Michalik.


  Podziękował też prymasowi za twórczy udział w pracach Konferencji Episkopatu, za przykład pracowitości i gotowości usługiwania wszędzie i wszystkim, niezależnie od trudności i przeszkód. - Jest to usługiwanie ekumeniczne, otwarte na ludzi - dodał.

  Po mszy prymas otrzymał w darze od biskupów kielich mszalny.

  Emerytowany metropolita warszawski kard. Józef Glemp 18 grudnia skończy 80 lat. Zgodnie z decyzją papieża Benedykta XVI kard. Glemp zakończy wówczas 28-letnią posługę jako urzędujący prymas Polski. 19 grudnia funkcję tę przejmie abp Henryk Muszyński, metropolita gnieźnieński. Tytuł prymasa powróci z tą chwilą do gnieźnieńskiej stolicy biskupiej, z którą jest historycznie związany. Kard. Glemp od poniedziałku bierze udział w rekolekcjach biskupów polskich na Jasnej Górze. Zakończą się one w czwartek zebraniem plenarnym Konferencji Episkopatu Polski.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama