Katowice: Górnicza Solidarność apeluje do premiera Tuska o...

Katowice: Górnicza Solidarność apeluje do premiera Tuska o nieprzyjmowanie pakietu klimatycznego

RP

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Podczas dzisiejszych obrad członkowie Rady Sekcji Krajowej Górnictwa Węgla Kamiennego NSZZ S przyjęli stanowisko, w którym zwracają uwagę na coraz więcej wątpliwości wobec celowości przyjęcia tego dokumentu. Chodzi o wypływ danych z systemów komputerowych Uniwersytetu Wschodniej Anglii, którego naukowcy specjalizują się w problematyce zmian klimatu. - Ujawnione informacje wskazują, że teza o wpływie człowieka na ocieplenie klimatu może nosić znamiona fałszerstwa naukowego - alarmuje górnicza Solidarność.
Jak napisano w stanowisku, idea walki z globalnym ociepleniem "nosi znamiona idei biznesowej, na której skorzystać mogą gospodarki krajów członkowskich tzw. starej Unii. Na społeczeństwa nowych krajów Unii spadnie wiele negatywnych skutków pakietu, jak choćby spadek ich potencjału gospodarczego w związku z olbrzymimi obciążeniami finansowymi".

Związkowcy z górniczej Solidarności zwracają też uwagę, że ideę pakietu klimatycznego ostatecznie może zdyskredytować postawa państw, które emitują największe ilości dwutlenku. Chodzi o wątpliwości wyrażane przez przedstawicieli USA, Chin, Indii i Rosji.

- Troska o prawidłowy rozwój gospodarczy i społeczny Polski nakazuje unikać przyjmowania zobowiązań, które mogą zahamować modernizację naszego kraju na wiele lat. Zwłaszcza, jeśli zobowiązania te oparte są na wątpliwych danych naukowych, a idea pakietu jest kontestowana przez przywódców największych państw globu - napisali w stanowisku związkowcy z górniczej Solidarności.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo