Studenci dowiedzą się wszystkiego o HIV/AIDS

Studenci dowiedzą się wszystkiego o HIV/AIDS

PS

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Dziennik Zachodni

Najpierw na Akademii Techniczno Humanistycznej w Bielsku-Białej, potem na Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach, a w czwartek na Wydziale Nauk Społecznych i Wydziale Fizyki Uniwersytetu Śląskiego. Studenci mają szansę dzisiaj na darmowe badania w kierunku HIV.
W ramach kampanii przeprowadzone zostaną badania w kierunku HIV w specjalnie do tego przystosowanych salach, pod nadzorem specjalistów z Górnośląskiego Stowarzyszenia Wspólnota.

Studenci mają okazję zbadać się w czwartek na Uniwersytecie Śląskim. Badania będą prowadzone od godziny 14 do 18 na Wydziale Fizyki przy ul. Uniwersyteckiej. Wcześniej, od godz. 11, na Wydziale Nauk Społecznych przy ul. Bankowej będzie się odbywał happening.

Organizatorzy planują wykonać ok. 100 darmowych testów. Dodatkowo każdy student, który w tym dniu przyjdzie na uczelnię będzie mógł skorzystać z obecności certyfikowanych specjalistów w tej dziedzinie, wzbogacić swoją wiedzę dotyczącą HIV/AIDS lub zweryfikować dotychczasowe pojęcie na ten temat.

W ramach happeningu Niechciany Podarunek organizatorzy zamierzają oprócz akcji informacyjnej, zaprosić studentów do wspólnej zabawy. Stoisko eventowe, będzie miało ciekawą i niekonwencjonalną formę. Studenci będą mogli wziąć udział w licznych konkursach i otrzymać drobne podarunki. Młodzi ludzie będą mogli zaangażować się w kampanię biorąc udział w ogólnopolskim konkursie na hasło i rysunek dotyczące tematyki HIV/AIDS. Chyba nie brzmi jak nudna prelekcja? Podstawą naszego działania jest edukacja poprzez realne zaangażowanie młodych ludzi w kampanię, nasze działania to mieszanka zabawy i rzetelnie udzielanej wiedzy na temat zakażenia HIV.

Koordynatorem kampanii na terenie całej Polski jest Stowarzyszenie MANKO,
Partnerzy Medialni: RMF Maxxx, Wirtualna Polska, Gazeta Studencka, MTV, Patio TV polki.pl, dlastudenta.pl, fit.pl, Miesięcznik MANKO.
Partnerzy medialni lokalni: TVP Katowice, Gazeta Częstochowska, Dziennik Zachodni, Portal NaszeMiasto.pl

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo