Czerwionka-Leszczyny: Orlik wylądował miedzy familokami

  Czerwionka-Leszczyny: Orlik wylądował miedzy familokami

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W piątek w Czerwionce-Leszczynach otwarto pierwszego w gminie Orlika. Nowoczesny kompleks sportowy powstał przy szkole w samym środku osiedla familoków.
  - To piąty, czy szósty Orlik, jaki otwierałam i mogę stwierdzić, że jest najładniejszy. Znałam to górnicze osiedle tylko z opowiadań i fotografii, ale nie wiedziałam, że jest tu tak ładnie - mówiła minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, tuż po tym, jak wspólnie z burmistrzem Wiesławem Janiszewskim przecięła wstęgę. - Zbliżamy się już do 900 otwartego Orlika w Polsce. Do końca roku będzie ich koło tysiąca. Nie jestem kibicem piłki nożnej, ale liczę na to, że w końcu przełoży się to na sukcesy w tej dyscyplinie - dodała.

  Pierwszy strzał na bramkę na nowym boisku ze sztuczną trawą oddał Dariusz Dudek, były zawodnik Odry Wodzisław.

  - Ja sam grywałem na boiskach, które odbiegały od wszelkich standardów. Tutejsza młodzież ma naprawdę dobre warunki do tego, żeby grać w piłkę. Chłopcy mają szansę na wielkie kariery - mówi Dariusz Dudek, który obecnie trenuje młodzież rocznika 98 na Śląsku. Chwilę później na murawę wybiegli uczniowie Zespołu Szkół nr 3. Obok, na wielofunkcyjnym obiekcie dziewczyny grały w koszykówkę.

  - Nie ma porównania. Na nowym boisku gra się o wiele lepiej niż na starym - mówi Justyna Gralak z klasy trzeciej.
  Kosztami budowy nowoczesnego obiektu podzieliły się: Ministerstwo Rozwoju Regionalnego, urząd marszałkowski i gmina. - Inwestycja pochłonęła ponad 975 tysięcy złotych - mówi Hanna Piórecka-Nowak, rzeczniczka urzędu gminy w Czerwionce-Leszczynach.


  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama