Porażka Polonii Bytom w stolicy

Polonia Warszawa - Polonia Bytom 1:0 (0:0)

- Nic nam dziś nie wychodziło, nie dało się grać na tej murawie - narzekał po porażce w Warszawie napastnik Polonii Bytom, Grzegorz Podstawek. Bytomianie zaliczyli piąty mecz bez wygranej i znaleźli się w dołku. - Chyba coś w tym jest, że jesteśmy w kryzysie, skoro znów nie potrafiliśmy pokonać rywala - przyznał przed telewizyjnymi kamerami "Podstaw".

Ekipa z Bytomia oddała na Konwiktorskiej tylko dwa strzały, w tym jeden celny! Jego autorem był Rafał Grzyb, który w 40 minucie uderzył z dystansu. Sebastian Przyrowski poradził sobie z strzałem "Grzybka", a w przypadku próby Marcina Radzewicza w drugiej połowie, nie musiał nawet interweniować. Pomocnikowi gości skutecznie przeszkodził Radek Mynar, powracający do ligowego grania po groźnej kontuzji.

Podopieczni hiszpańskiego trenera Jose Maria Bakero rozpoczęli dość bojaźliwie i wydało się, że bytomianie przejmą inicjatywę. Skończyło się jednak na kilku składnych akcjach, a potem kibice oglądali tylko beznadziejną kopaninę. Obrońcy bytomskiej Polonii kilka razy sami sobie zafundowali emocje, gdy tracili piłkę w czasie jej wyprowadzania spod własnego pola karnego.

Goście długo debatowali w szatni, bo pojawili się na boisku po przerwie znacznie później niż "Czarne Koszule" i sędziowie meczu. W 57 minucie Radzewicz miał wspomnianą sytuację, kiedy strzelał obok słupka. Po godzinie gry trener Jurij Szatałow wprowadził drugiego napastnika, Michała Zielińskiego, co miało zwiększyć siłę ognia. Piłka wpadła jednak do siatki Wojciecha Skaby, gdy po rzucie rożnym bramkarza gości pokonał głową Łukasz Trałka.

- Nie można tracić w ten sposób bramek po stałych fragmentach gry - irytował się Podstawek. - Coś siedzi w naszych głowach, że w takich momentach brakuje nam koncentracji. Czeka nas teraz bardzo trudny wyjazd do Bełchatowa. Trzeba solidnie przepracować nadchodzący tydzień - dodał.
Gospodarze poczuli wiatr w żagle i starali się zdobyć następne bramki. Aktywny był Trałka, który strzelał z bliska, ale wprost w Skabę. Bytomianie nie byli w stanie zmienić losów spotkania, choć trudno im odmówić ambicji. Polonia Warszawa przerwała serię czterech spotkań bez zwycięstwa. Trener Bakero poczuł smak wygranej w polskiej lidze.

W drugim piątkowym meczu Lech wygrał w Lubinie z Zagłębiem 1:0. Była to prestiżowa porażka selekcjonera reprezentacji Franciszka Smudy. trenującego Zagłębie. "Franz" w poprzednim sezonie prowadził poznańską drużynę. Strzelec jedynej bramki, Sławomir Peszko, w 87 minucie musiał opuścić boisko po drugiej żółtej kartce.