Justyna Kowalczyk 7. w biegu na 10 kilometrów

IAR, PS
Marcin Oliwa Soto
Justyna Kowalczyk zajęła siódme miejsce w biegu na 10 kilometrów techniką klasyczną w fińskim Kuusamo. Wygrała Finka Aino Kaiso- Saarinen, druga linię mety przekroczyła Rosjanka Irina Kazowa, trzecie miejsce zajęła Norweżka Vibeke Skofterud.

Dzięki dzisiejszemu zwycięstwu Kaiso Saarinen została nową liderką Pucharu Świata. Finka wyprzedza Justynę Kowalczyk oraz Słowenkę Petrę Majdić.

W Kuusamo wystartowały poza Justyną Kowalczyk trzy inne reprezentantki Polski. Kornelia Marek była 50., Paulina Maciuszek zajęła 52. lokatę, natomiast Sylwia Jaśkowiec ukończyła wyścig na 68. miejscu.