Odra Wodzisław - Wisła Kraków 1:3

Marek Iwaniszyn
Mikołaj Suchan
Jest taki stary piłkarski dowcip. Kiedy na boisku jest mokro? Jak gra Odra z Wisłą. W Wodzisławiu krakowska Wisła zlała Odrę 3:1.

Jeśli ktoś spodziewał się niespodzianki, to musi być srogo zawiedziony, bo Wisła już w pierwszej połowie pokazała Odrze jej miejsce w szeregu.

Zobacz relację z meczu minuta po minucie
KLIKNIJ TUTAJ

Co prawda początek spotkania nie zwiastował, że podopieczni Macieja Skorży już po pierwszej połowie będą mieli trzy punkty w kieszeni, ale wszystko zmieniło się w 25. minucie. Wówczas bramkę na 1:0 strzelił po zamieszaniu w polu karnym Kirm.

Odra nie zdążyła się otrząsnąć, nie minęły trzy minuty, a Patryk Małecki podwyższył na 2:0. To nie był jednak koniec hegemonii krakowian, którzy w 37. minucie zdobyli trzeciego gola. A na listę strzelców po raz drugi wpisał się Kirm, który pokonał Buchalika kapitalnym strzałem pod poprzeczkę z ponad 25 metrów!

W drugiej połowie padła już tylko jedna bramka. W końcówce honor ekipy gospodarzy uratował grający od 63. minuty Radżinevicius, który pokonał Pawełka. Wisła zdobyła pewne trzy punkty. Kibice Białej Gwiazdy skandowali jednak: Każdy gwiazdor niech pamięta, wynik derbów to rzecz święta.