Górnik z kalendarza

  Górnik z kalendarza

  Barbara Musiałek

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Paluchowie od trzech pokoleń pracują w górnictwie
  1/3
  przejdź do galerii

  Paluchowie od trzech pokoleń pracują w górnictwie © Fot. ARC/Piotr Sobczak/JSW

  To kolejny raz, kiedy spółka promuje się poprzez zdjęcia pracowników, a nie wystylizowanych na górników modeli. Wydany w ubiegłym roku kalendarz, którego bohaterkami były kobiety pracujące w kopalniach, okazał się wielkim hitem. Panie czuły się jak gwiazdy filmowe udzielając setek wywiadów prasowych, radiowych i telewizyjnych. 2000 kalendarzy trafi do pracowników i zagranicznych klientów JSW


  Do tegorocznej, rodzinnej edycji, wybrano rodziny z tradycjami górniczymi. Każdy miesiąc to inni bohaterowie i inna aranżacja. Państwo Joanna i Eugeniusz Fiedorowie z Koniakowa wystąpili pośród koniakowskich lasów wraz z siódemką swoich dzieci.
  Ich wspólne zdjęcie zdobi kartę z marca. - To był fajny pomysł i wspaniała przygoda. Na zdjęcia zgodziliśmy się bez wahania - mówią Fiedorowie. Małżeństwo ma dziewięcioro dzieci w wieku od 5 do 18 lat. Dwoje najstarszych nie mogło pozować do zdjęć, bo byli w pracy. - Kiedy zobaczyli kalendarz, żałowali, że nie było ich z nami - mówi Joanna Fiedor.

  Pan Eugeniusz od 25 lat pracuje na kopalni Zofiówka. Górnikami są też jego dwaj bracia i ich synowie. Henryk - starszy brat jest już na emeryturze. W ślady ojca i wujków spośród dziewiątki dzieci państwa Fiedorów chce pójść 15-letni Marcin, który wybiera się do szkoły o profilu górniczym.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama