Nowe władze Śląskiej Izby Lekarskiej

Nowe władze Śląskiej Izby Lekarskiej

Agata Pustułka

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Personalne roszady w najważniejszej i najliczniejszej organizacji, skupiającej lekarzy z woj. śląskiego.
Delegaci Zjazdu Lekarzy w Katowicach wybrali nowego przewodniczącego Okręgowej Rady Lekarskiej oraz okręgowego rzecznika odpowiedzialności zawodowej na kolejną, VI już kadencję Śląskiej Izby Lekarskiej w latach 2009-2013.

Szefem samorządu lekarskiego został znany laryngolog doktor Jacek Kozakiewicz, a nowym rzecznikiem, który będzie stał na straży lekarskiej etyki, ginekolog doktor Tadeusz Urban.
Obaj pracują w bytomskich szpitalach. - Chciałbym w czasie nadchodzącej kadencji dbać o zawodową godność lekarzy, zarówno tych seniorów, których emerytury często są głodowe, jak i młodych adeptów medycyny - powiedział nam nowy prezes. - Nie możemy tolerować sytuacji, w której lekarze z powodów ekonomicznych muszą dokonywać wyboru, którego chorego leczyć, a którego odsyłać do kolejki. Koniecznością jest wzrost składki zdrowotnej, o co zresztą samorząd lekarski postuluje od dawna.

Dr Kozakiewicz chce też uruchomić dla lekarzy specjalną infolinię z poradami prawnika i obiecuje, że nie wzrośnie składka członkowska dla należących do Izby lekarzy. Obecnie wynosi ona 40 złotych miesięcznie. Warto dodać, że Izba skupia 15 tysięcy medyków z regionu, z czego prawie 23 proc. to lekarze-emeryci.
Dotychczasowy szef Śląskiej Izby Lekarskiej dr Maciej Hamankiewicz został natomiast jednym z kandydatów na szefa Naczelnej Izby Lekarskiej. Warto dodać, że jest jedynym kandydatem spoza Warszawy, co może być dobrym prognostykiem przed nachodzącymi wyborami do władz centralnych.


Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo