Bp Kaszak: Europo opamiętaj się, nie wyrzucaj krzyża!

  Bp Kaszak: Europo opamiętaj się, nie wyrzucaj krzyża!

  PS, KJK

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  - Europo, opamiętaj się! Kogo chcesz wyeliminować z życia społecznego, zdejmując krzyże ze szkolnych sal? Tego, który z miłości do ciebie oddał życie - z takim dramatycznym apelem wystąpił bp Grzegorz Kaszak, biskup sosnowiecki.
  Biskup Grzegorz Kaszak wypowiedział się w sprawie niedawnego werdyktu Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, który orzekł, że aby zabezpieczyć równość światopoglądową w szkołach należy z nich usunąć symbol krzyża.

  - Żyjemy w czasach, w których wmawia się nam, że to co absurdalne jest czymś normalnym - mówił bp Grzegorz Kaszak, w poniedziałek, gdy przewodniczył uroczystościom odpustowym w bazylice św. Andrzeja w Olkuszu.

  Zdaniem biskupa krzyż jeszcze bardziej stał się znakiem sprzeciwu. W tym wyroku "idzie o Osobę, która dwa tysiące lat temu oddała za nas życie. (...) Idzie o szczególne miejsce w życiu społecznym, o szkołę, gdzie kształcą się ci, którzy już niedługo przejmą stery społeczeństwa i świata. Z trwogą zastanawiamy się, jaka będzie przyszłość, skoro chce się z niej wyrzucić Chrystusa. Europo, opamiętaj się" - wołał kaznodzieja.

  Przypomniał też, że krzyż, nawet ten najprostszy, przypomina, że Bóg nas kocha. Bez ofiary Chrystusa nie zostałyby otwarte bramy Nieba i nigdy nie bylibyśmy w pełni szczęśliwi.

  - Wyeliminować krzyż to narazić nasze społeczeństwo na oziębłość w stosunkach międzyludzkich. Walka o miejsce krzyża w życiu publicznym to walka o szlachetne wartości, którymi ma się kierować społeczeństwo. Zagrożenie jest więc poważne - podkreślał sosnowiecki biskup.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (3)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Panie Kaszak do roboty

   darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 38 / 34

   Panie Kaszak weź się Pan za robotę. Grunt wam się pali pod nogami. Coraz więcej mądrych ludzi, jak np. Panowie Edelman , czy prof. Religa mieli odwagę przyznać się do ateizmu. Od ponad 1000lat...rozwiń całość

   Panie Kaszak weź się Pan za robotę. Grunt wam się pali pod nogami. Coraz więcej mądrych ludzi, jak np. Panowie Edelman , czy prof. Religa mieli odwagę przyznać się do ateizmu. Od ponad 1000lat żyjecie kosztem całego społeczeństwa, któremu wciskacie do głowy głupoty.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Moralność.

   Józef Brzozowski (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 42 / 29

   Kler głośno krzyczy, choć nikt jeszcze ich nie rusza. Walczą o swoje wpływy.

   Ale cicho siedzą i słówkiem nie pisną że do Afganistanu za nasze, podatników pieniądze rząd na rozkaz amerykański...rozwiń całość

   Kler głośno krzyczy, choć nikt jeszcze ich nie rusza. Walczą o swoje wpływy.

   Ale cicho siedzą i słówkiem nie pisną że do Afganistanu za nasze, podatników pieniądze rząd na rozkaz amerykański zwiększa ilość polskich żołnierzy do trzech tysięcy. Kler w tym wypadku cicho siedzi bo liczy że wzrośnie zapotrzebowanie na kapelanów.
   Ja najchętniej wysłałbym do Afganistanu, zamiast wojska, to trzy tysiące kapelanów na koszt Watykanu.
   zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Krzyże

   emeryt (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 29 / 25

   Alez prosze księdza ten wyrok totyczył Włochów a nie nas i nie wydaje mi się żeby ktoś zaczoł zdejmować krzyże, sami robicie nagonke na siebie

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama