Cena pokazówki

  Cena pokazówki

  Agata Pustułka, szefowa działu wydarzeń

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Była wiceprezydent Katowic Grażyna Szołtysik została oczyszczona z 1678 zarzutów, w tym zarzutu o niegospodarność, jakie postawiła jej katowicka prokuratura.
  Pamiętamy relacje telewizyjne z jej zatrzymania: elegancką blondynkę, szanowaną radną, o 6.00 nad ranem wyprowadziła z domu policja. Kobieta spędziła w celi 48 godzin.

  Szok! Po roku z całej sprawy zostały tylko tłumaczenia prokuratorów, którzy usiłują wyjść z twarzą z całej tej propagandowej szopki. Bo przecież sprawa ta, nawet gdyby wobec byłej wiceprezydent istniały uzasadnione podejrzenia i mocne dowody, nigdy nie powinna rozegrać się według scenariusza napisanego przez propagandzistów IV RP. Miała odstraszyć i przekazać społeczeństwu, że nikt nie może spać spokojnie. Tylko czyim kosztem chciano nam to udowodnić ? Skończyło się to nie tylko upokorzeniem kobiety, ale też utratą zaufania do instytucji, które mają stać na straży prawa.

  Zatrzymanie Szołtysik było jednym z pierwszych przykładów medialnych zatrzymań na zlecenie prokuratorów dowodzonych przez szeryfa PiS-u, Zbigniewa Ziobrę. Miesiąc później w podobnych okolicznościach miało dojść do pokazowego zatrzymania Barbary Blidy. Ta jednak, prawdopodobnie nie mogąc znieść upokorzenia związanego z wystawieniem na widok rąk zakutych w kajdanki, popełniła samobójstwo.

  Prokuratorzy wycofali się rakiem z oskarżeń wobec Szołtysik. Porażająca (modne słowo) liczba zarzutów stopniała do zera. Poza utraconą czcią nikt nie poniósł żadnych konsekwencji tej niewątpliwej pokazówki.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama