Ważne
  Klęska w piaskownicy

  Klęska w piaskownicy

  Rafał Musioł

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sytuacja w Odrze Wodzisław przypomina bijatykę kiboli w czasie meczu piłkarskiego. Zacietrzewieni wrogowie okładają się po głowach czym popadnie, nie zwracając uwagi na przebieg meczu.
  W klubie z Bogumińskiej w rolę szalikowców wcielili się jego polscy działacze i czescy udziałowcy, a kije i pasy zastąpiły słowa (moim faworytem jest określenie stalinista, użyte przez stronę czeską). W ferworze walki nikt nie zauważał, że drużyna zbierała cięgi od kogo popadnie tak długo, aż bijąc wszystkie niechlubne rekordy, walnęła z hukiem w dno ekstraklasy. Jedynie w krótkich przerwach między starciami rozglądano się wokół, pochylano nad tabelą, i oczywiście wymierzano kary.
  Pracę stracili więc trenerzy Ryszard Wieczorek i Robert Moskal, w czytelnej dla wszystkich intrydze wyautowano Martina Pulpita, z naturalną koleją rzeczy pozbywano się ich współpracowników, gdzieś jeszcze po drodze zasugerowano samym piłkarzom, że mogliby przecież, i to najlepiej dobrowolnie grać za połowę należnych im kontraktów. Efekty były oczywiste: porażka goniła porażkę, afera aferę, wstrząsy były na porządku dziennym.

  I tylko prezes Ireneusz Serwotka tkwi niewzruszenie w oku tego cyklonu. Zdając się nie zauważać, że jest jednym z jego głównych architektów. To on pozbywał się niewygodnych współpracowników, to on poświęcił mecz z Ruchem, by pozbyć się forowanego przez Czechów Pulpita, i to on wymyślił niedoświadczonego w ekstraklasie Moskala. A jednak głuchego odgłosu bicia się w prezesowskie piersi z jego gabinetu nie słychać.

  Serwotka niewątpliwie przeżywa trudne chwile. Przez długie lata w klubie żyło się jak u Pana Boga za piecem. Pozbawiona sportowych ambicji Odra nie wzbudzała emocji i zainteresowania, nawet tajemnicze do dziś porzucenie przez prezesa włady i równie zaskakujący po nią powrót, nie wywołały sensacyjnego oddźwięku. Nagle jednak sielanka się skończyła i Odra znalazła się na celowniku mediów. Najpierw Serwotka, jednocześnie pełniący funkcję wiceprezesa PZPN, nie znalazł etycznych przesłanek, by uniemożliwić grę w koszulce Odry podejrzanemu o udział w korupcyjnym procederze Tomaszowi M., a potem nadeszło prawdziwe nieszczęście z południa.Czescy udziałowcy dając na klub pieniądze, chcieli mieć także realny wpływ na jego politykę. I w momencie, gdy ich oczekiwania zderzyły się ze ścianą, zaczęli publicznie oceniać działania prezesa Odry.

  Ta zabawa w wodzisławskiej piaskownicy zakończyła się klęską. Rachunek za nią powinni jednak zapłacić nie tylko trenerzy i piłkarze, ale także, a nawet przede wszystkim, działacze z prezesem Serwotką na czele.
  - Jestem w każdej chwili gotowy, by oddać się do dyspozycji Rady Nadzorczej - powtarza prezes Odry.
  Czas, by sł0wa zamienił w czyn, bo gorzej być już po prostu nie może.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama