Żywiec: 15-latka zmarła na świńską grypę

  Żywiec: 15-latka zmarła na świńską grypę

  Łukasz Gardas

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W nocy z poniedziałku na wtorek w żywieckim Szpitalu Powiatowym wirus A/H1N1 spowodował śmierć 15-latki z Rychwałdu. To już trzecia śmiertelna ofiara nowej odmiany grypy w tej placówce.
  - Ta informacja jest trudna dla wszystkich, którzy byli związani z dzieckiem - przyznaje Ewa Kopacz, dyrektor Zespołu Szkół w Rychwałdzie. Miejscowy samorząd i nauczyciele najprawdopodobniej dzisiaj wspólnie zdecydują, w jaki sposób objąć opieką pogrążonych w żałobie rodziców zmarłej 15-latki. Wychowują oni jeszcze dwójkę dzieci. Wirus A/H1N1 spowodował w szpitalu w Żywcu śmierć trzeciej osoby


  Wczoraj z żywieckiego szpitala napłynęły niepokojące informacje o dwóch następnych ujawnionych przypadkach A/H1N1. Potwierdzonego wirusa świńskiej grypy ma dwoje pacjentów oddziału dziecięcego - 10-letnia dziewczynka oraz 21-letni chłopak. To mieszkańcy Sopotni Wielkiej i Pietrzykowic.
  Wirusa świńskiej grypy wykluczono natomiast w przypadku 61-letniej kobiety, która pod koniec ubiegłego tygodnia zmarła w żywieckim szpitalu.

  Przypomnijmy, że pierwszą śmiertelną ofiarą wirusa A/H1N1 w woj. śląskim była 24-latka z Sopotni Małej, która zmarła 17 listopada. Tydzień później stwierdzono zgon 28-letniej mieszkanki Brzuśnika. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że bezpośrednią przyczyną zgonu 24-latki były wieloletnie uszkodzenia różnych narządów wewnętrznych. Miała obustronne zapalenie płuc, a następnie wystąpiła u niej niewydolność wielonarządowa.

  28-latka także zmarła w wyniku niewydolności wielonarządowej w przebiegu ciężkiego, obustronnego, zapalenia płuc. Świńska grypa w obydwu przypadkach mogła przyczynić się do pogorszenia się stanu pacjentek i w konsekwencji do ich śmierci.

  - Wszystkie trzy ofiary śmiertelne pochodziły z grup największego ryzyka, bo obciążone były innymi przewlekłymi chorobami - tłumaczy Małgorzata Bednarczyk, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Żywcu. Zapewnia jednocześnie, że wirus A/H1N1 jest przynoszony przez chorych z zewnątrz.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama