Gliwice, Bytom: Kibice walczą o nowe stadiony

  Gliwice, Bytom: Kibice walczą o nowe stadiony

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Fani Piasta zorganizują 17 grudnia pikietę przed Urzędem Miejskim, domagając się jak najszybszego rozpoczęcia budowy stadionu w Gliwicach. Kibice Polonii jutro przed bytomskim UM będą zbierali pieniądze w ramach akcji na rzecz modernizacji obiektu przy Olimpijskiej. Wygląda na to, że sympatycy śląskich klubów biorą sprawy w swoje ręce!
  Wiadomo już, że protesty dwóch mieszkańców Gliwic nie staną na drodze do budowy stadionu, bo odrzucił je wojewoda śląski. "W chwili, gdy firma Bremer przekaże wreszcie pełną dokumentację - niezbędną do przygotowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia - będzie można ogłosić przetarg, w wyniku którego zostanie wyłoniony wykonawca budowy" - czytamy na stronie UM. W czwartek dojdzie do spotkania władz Gliwic z przedstawicielami niemieckiej firmy.


  Wczoraj prezydent Zygmunt Frankiewicz spotkał się z członkami stowarzyszenia kibiców Piasta. - Prezydent przedstawił nam jak wygląda sprawa stadionu. Miastu brakuje projektu wykonawczego i przez to nie można ruszyć z dalszymi działaniami. W czasie spotkania z Bremer AG, mają być wyjaśnione te kwestie. Organizujemy pikietę, bo chcemy pobudzić obie strony do prężniejszego działania - poinformował rzecznik stowarzyszenia, Bartłomiej Kowalski.

  Bytomscy kibice nadal prowadzą akcję zbierania pieniędzy na stadion Polonii. Jutro wybierają się z puszkami do Urzędu Miejskiego, ale do gmachu nie zostaną wpuszczeni. - Nie otrzymaliśmy zgody na przeprowadzenie zbiórki w urzędzie, bo tego typu działalność jest tam zabroniona - tłumaczy prezes stowarzyszenia kibiców Polonii, Maciej Zeiske. - W takim razie staniemy przed budynkiem UM o godzinie 15.00, gdy urzędnicy kończą pracę. Mamy nadzieję, że dorzuci się też prezydent Piotr Koj. Potem podamy kwotę zebraną przed urzędem.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama