Gliwice, Bytom: Kibice walczą o nowe stadiony

Gliwice, Bytom: Kibice walczą o nowe stadiony

Tomasz Kuczyński

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Fani Piasta zorganizują 17 grudnia pikietę przed Urzędem Miejskim, domagając się jak najszybszego rozpoczęcia budowy stadionu w Gliwicach. Kibice Polonii jutro przed bytomskim UM będą zbierali pieniądze w ramach akcji na rzecz modernizacji obiektu przy Olimpijskiej. Wygląda na to, że sympatycy śląskich klubów biorą sprawy w swoje ręce!
Wiadomo już, że protesty dwóch mieszkańców Gliwic nie staną na drodze do budowy stadionu, bo odrzucił je wojewoda śląski. "W chwili, gdy firma Bremer przekaże wreszcie pełną dokumentację - niezbędną do przygotowania specyfikacji istotnych warunków zamówienia - będzie można ogłosić przetarg, w wyniku którego zostanie wyłoniony wykonawca budowy" - czytamy na stronie UM. W czwartek dojdzie do spotkania władz Gliwic z przedstawicielami niemieckiej firmy.


Wczoraj prezydent Zygmunt Frankiewicz spotkał się z członkami stowarzyszenia kibiców Piasta. - Prezydent przedstawił nam jak wygląda sprawa stadionu. Miastu brakuje projektu wykonawczego i przez to nie można ruszyć z dalszymi działaniami. W czasie spotkania z Bremer AG, mają być wyjaśnione te kwestie. Organizujemy pikietę, bo chcemy pobudzić obie strony do prężniejszego działania - poinformował rzecznik stowarzyszenia, Bartłomiej Kowalski.

Bytomscy kibice nadal prowadzą akcję zbierania pieniędzy na stadion Polonii. Jutro wybierają się z puszkami do Urzędu Miejskiego, ale do gmachu nie zostaną wpuszczeni. - Nie otrzymaliśmy zgody na przeprowadzenie zbiórki w urzędzie, bo tego typu działalność jest tam zabroniona - tłumaczy prezes stowarzyszenia kibiców Polonii, Maciej Zeiske. - W takim razie staniemy przed budynkiem UM o godzinie 15.00, gdy urzędnicy kończą pracę. Mamy nadzieję, że dorzuci się też prezydent Piotr Koj. Potem podamy kwotę zebraną przed urzędem.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo