Rudyszwałd: Bliżej do sąsiadów w Czechach

  Rudyszwałd: Bliżej do sąsiadów w Czechach

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Droga łącząca Rudyszwałd w gminie Krzyżanowice z czeską gminą Hat jest już otwarta. Na jej modernizację Polacy i Czesi dostali pieniądze z Unii Europejskiej. Wyremontowana szosa ułatwi sąsiadom kontakty i poprawi bezpieczeństwo.
  - Asfalt na ulicy Granicznej w Rudyszwałdzie był w fatalnym stanie, droga do Czech usłana dziurami. Teraz nawierzchnia jest wręcz idealna. Do sąsiadów pojedziemy po równej jak stół drodze. Nareszcie nie trzeba będzie nabijać dodatkowych kilometrów - mówią kierowcy.

  Dzięki dotacji Polacy wyremontowali około 600 metrów jezdni. Przy okazji, wzdłuż ulicy Granicznej wybudowano chodnik, który liczy teraz ponad kilometr. Polacy przebudowali też znajdujący się w sąsiedztwie drogi parking. Inwestycja po stronie polskiej kosztowała ponad 880 tysięcy złotych, z czego wkład własny gminy wyniósł 15 procent. Po stronie czeskiej poszerzono jezdnię, na której położono nową nawierzchnię. Powstała kanalizacja deszczowa. Uporządkowano znajdujący się obok drogi park.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama