Katowice: Czescy i niemieccy wojskowi z wizytą na Śląsku

  Katowice: Czescy i niemieccy wojskowi z wizytą na Śląsku

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Wojewoda śląski Zygmunt Łukaszczyk spotkał się z szefami sztabów wojskowych z Niemiec i Czech. Delegacja wojskowych z obu tych sąsiadujących z Polską krajów przebywa w Katowicach na zaproszenie szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk Zbigniewa Piątka.
  Podczas spotkania zapoznano gości z zadaniami wojewody związanymi z systemem reagowania kryzysowego. Przedstawiono zakres współpracy administracji rządowej w terenie, reprezentowanej przez wojewodę, z Wojewódzkim Sztabem Wojskowym w sytuacjach kryzysowych i w sytuacjach zewnętrznego zagrożenia państwa.

  Omówiono najczęściej występujące w województwie śląskim zagrożenia (m.in. klęski żywiołowe, katastrofy budowlane, wielkie pożary, zagrożenie skażeniem toksycznymi środkami) i współdziałanie służb wojewody i Wojska Polskiego w sytuacjach kryzysowych z tymi zagrożeniami związanymi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama