Jutrzejsza pikieta Solidarności w Katowicach się nie...

  Jutrzejsza pikieta Solidarności w Katowicach się nie odbędzie

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nie będzie jutro pikiety przed siedzibą koncernu Tauron w Katowicach - zdecydowali związkowcy z Solidarności Południowego Koncernu Węglowego.
  Zawieszenie akcji protestacyjnej to efekt trwających od rana rozmów w resorcie gospodarki. Wicepremier Waldemar Pawlak zapewnił związkowców, że problem przyznania akcji koncernu Tauron załodze Południowego Koncernu Węglowego zostanie rozwiązany z korzyścią dla pracowników.

  - Jest dobra wola ze strony rządu i zarządu Tauronu - mówi Dariusz Piechowicz z Solidarności PKW. - Do przyznania nam akcji potrzebne są jednak zmiany legislacyjne, a te wymagają czasu. Dlatego, w geście dobrej woli, zdecydowaliśmy o zawieszeniu protestu i nieorganizowaniu jutro pikiety w Katowicach.

  Spór dotyczy prawa do akcji Tauronu. Zgodnie z obecnymi przepisami pracownicy Południowego Koncernu Węglowego, którego współwłaścicielem jest Tauron, mieli ich być pozbawieni. Od wielu miesięcy protestowała przeciwko temu zakładowa Solidarność. Sprawa kilkakrotnie poruszana była też podczas obrad Komisji Trójstronnej.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama