Nasi w Mam talent

Nasi w Mam talent

Katarzyna Pachelska, Łukasz Respondek

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Żaneta, Vanessa i Alexander Martinezowie w domu w Siemianowicach
1/3
przejdź do galerii

Żaneta, Vanessa i Alexander Martinezowie w domu w Siemianowicach ©Fot. Mikołaj Suchan

W sobot o godz. 20.00 10 finalistów drugiej edycji programu Mam talent! zaprezentuje się widzom po raz ostatni. To my zadecydujemy, przy pomocy SMS-ów, kto wygra program i zdobędzie główną nagrodę - 300 tysięcy złotych oraz szansę na wielką karierę. Wśród finalistów są Ślązacy z wyboru - Marcin Wyrostek i Alexander Martinez.

Imię i nazwisko: Marcin Wyrostek. Wiek: 28 lat. Miejsce zamieszkania: Katowice. Stan cywilny: żonaty. Obywatelstwo: polskie. Miejsce urodzenia: Jelenia Góra

- Jesteś jedynym Wyrostkiem, którego nie będziemy wycinać z tego programu - ocenił występ Marcina Wyrostka w półfinale "Mam talent!" Kuba Wojewódzki. Zabawił się w proroka i miał rację, bo akordeonista przeszedł do finału uzyskując najwięcej głosów telewidzów.

Urzekło ich nie tylko perfekcyjne wykonanie organowego przecież utworu Jana Sebastiana Bacha (a właściwie połączenie Toccaty d-moll i Preludium g-moll), ale również nieziemskie wręcz skupienie muzyka na grze. Gdy Wyrostek gra na akordeonie wydaje się, że cały jest muzyką, i tylko ona istnieje w nim. - Wyobrażam sobie wtedy muzykę, jaki powinna mieć kształt, tylko ją widzę - dodaje artysta. Wyrostek nie zgłosił się do tego programu, żeby zdobyć sławę czy pieniądze. - Moim głównym celem jest pokazanie, że akordeon nie jest instrumentem tylko jarmarcznym, obciachowym, na którym gra się przy ognisku, na biesiadzie czy w tramwaju, że jest instrumentem z dużym potencjałem. Chcę odczarować akordeon, przywrócić mu należne miejsce - deklaruje.
1 3 4 »

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo