Okaleczone drzewa w Jaworznie przeraziły mieszkańców i...

  Okaleczone drzewa w Jaworznie przeraziły mieszkańców i urzędników

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Nawet kilkaset tysięcy złotych kary grozi lokatorom wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Klonowej 7 za niewłaściwą przycinkę drzew.
  Prace pielęgnacyjne, które tydzień temu wykonała wynajęta firma, zdaniem urzędników jaworznickiego magistratu, mogą doprowadzić do obumarcia drzew.

  To zarząd wspólnoty mieszkaniowej z bloku przy ul. Klonowej 7 zlecił pielęgnację zieleni. Wycięto nie tylko drzewa owocowe, ale też kasztany, lipy i klony. Wyciętych zostało 10 drzew owocowych, które można usunąć bez zezwolenia i 9 starszych niż 5 lat drzew liściastych, do wycięcia których zezwolenie jest niezbędne. Pozostałe drzewa straciły korony.

  - Z okien naszych mieszkań widać teraz pozbawione koron kikuty klonów i orzechów i wycięte do pnia wiśnie, grusze i kasztany -mówi Ilona Połątek z bloku przy Klonowej 5.

  Kikuty drzew szokują także przechodniów, którzy z zaskoczeniem przyglądają się skwerowi, wyglądającemu jak wielkie pobojowisko.

  Decyzję o wycince drzew owocowych i przycince klonów, orzechów, głogów i lilaków podjęli w marcu sami członkowie wspólnoty przy Klonowej 7.

  - Konary sięgały do naszych okien. Do mieszkań wlatywało dużo owadów i liści. Poza tym sąsiadom z parteru i pierwszego piętra drzewa zasłaniały słońce - mówi Wanda Duda.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (2)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   chodzi o bezpieczeństwo ludzi...

   jadwiga (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 17 / 17

   Ludzie zastanówcie się kogo będziecie winić jak wichura zacznie łamać gałęzie?
   U nas było podobnie.
   Dziś z perspektywy czasu nawet przeciwnicy zrozumieli,że przycinka była konieczna....rozwiń całość

   Ludzie zastanówcie się kogo będziecie winić jak wichura zacznie łamać gałęzie?
   U nas było podobnie.
   Dziś z perspektywy czasu nawet przeciwnicy zrozumieli,że przycinka była konieczna.
   Kikuty odrosły i na ulicy jest bezpiecznie.
   Zastanówcie się co wolicie?zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   KIKUTY DRZEW

   BEZSILNY (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 16

   Na naszym osiedlu też doszło do takiej dewastacji ,tylko dlatego że jeden z lokatorów po 30 latach zamieszkiwania w tym miejscu uznał że zagrożeniem jest brak obok budynku drogi pożarowej. Nie było...rozwiń całość

   Na naszym osiedlu też doszło do takiej dewastacji ,tylko dlatego że jeden z lokatorów po 30 latach zamieszkiwania w tym miejscu uznał że zagrożeniem jest brak obok budynku drogi pożarowej. Nie było by w tym nic dziwnego gdyby nie było dojazdu do tej posesji,ale wizja lokalna ciężkim sprzętem pożarniczym wykazała iż można tam dojechać. Ubolewać należy tylko nad tym że to sąsiedzka złośliwość bo koszty tego widzi mi się już są ogromne a będą jeszcze większe . Pomijam fakt że to między innymi jego rodzina robiła te nasadzenia. Należy zadać pytanie czy jeden człowiek ma prawo wymuszać na Spółdzielni takie działania, jak również kto te koszty pokryje o ochronie środowiska nie wspomnę. Ps. czy ktoś to sprawdzi RUDA ŚLASKA ADM-6

   zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama