Marcin Wyrostek wygrał na akordeonie "Mam talent"!

  Marcin Wyrostek wygrał na akordeonie "Mam talent"!

  PS, KAP, RES

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  28-letni Marcin Wyrostek z Katowic wygrał II edycję programu TVN Mam talent! W finale oczarował jurorów i publiczność utworem Libertango.
  Materiały podobne
  25 proc. głosów publiczności i 300 tys. zł nagrody - to wyniki Marcina Wyrostka z Katowic, który wygrał w sobotnią noc II edycję programu TVN Mam talent!

  Jurorzy byli zgodni. Agnieszka Chylińska powiedziała: Brak mi słów. Budzisz takie emocje, że dokładnie o to chodzi! Małgorzata Foremniak dodała: Akordeon potrafi rozpalić olbrzymią namiętność, a mnie drżały dzisiaj bardzo nozdrza. Dziękuję!
  Kuba Wojewódzki: - Marcin, ty grasz jak człowiek opętany i to jest komplement. Jesteś czarnym, pomarszczonym koniem tego programu.

  Imię i nazwisko: Marcin Wyrostek. Wiek: 28 lat. Miejsce zamieszkania: Katowice. Stan cywilny: żonaty. Obywatelstwo: polskie. Miejsce urodzenia: Jelenia Góra

  - Jesteś jedynym Wyrostkiem, którego nie będziemy wycinać z tego programu - ocenił występ Marcina Wyrostka w półfinale Mam talent! Kuba Wojewódzki. Zabawił się w proroka i miał rację, bo akordeonista przeszedł do finału uzyskując najwięcej głosów telewidzów.

  Urzekło ich nie tylko perfekcyjne wykonanie organowego przecież utworu Jana Sebastiana Bacha (a właściwie połączenie Toccaty d-moll i Preludium g-moll), ale również nieziemskie wręcz skupienie muzyka na grze. Gdy Wyrostek gra na akordeonie wydaje się, że cały jest muzyką, i tylko ona istnieje w nim.

  - Wyobrażam sobie wtedy muzykę, jaki powinna mieć kształt, tylko ją widzę - dodaje artysta.

  Wyrostek nie zgłosił się do tego programu, żeby zdobyć sławę czy pieniądze. - Moim głównym celem jest pokazanie, że akordeon nie jest instrumentem tylko jarmarcznym, obciachowym, na którym gra się przy ognisku, na biesiadzie czy w tramwaju, że jest instrumentem z dużym potencjałem. Chcę odczarować akordeon, przywrócić mu należne miejsce - deklaruje.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama