Chcesz się rozwijać? Zrób biznes w Niemczech!

  Chcesz się rozwijać? Zrób biznes w Niemczech!

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  W środę odbywa się w Katowicach konferencja zatytułowana "Nadrenia Północna-Westfalia - atrakcyjne partnerstwo biznesowe oraz miejsce lokalizacji działalności gospodarczej".
  O możliwościach i obszarach współpracy gospodarczej z partnerami w Nadrenii Północnej-Westfalii dyskutować w środę będą przedsiębiorcy ze Śląska i przedstawiciele Organizacji Wspierania Gospodarki NRW Invest GmbH oraz Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

  Udział w konferencji wezmą m.in. przedstawiciele Ministerstwa Gospodarki, MSP i Energii NRW. Konferencja rozpocznie się o godz. 16 w Regionalnej Izbie Gospodarczej w Katowicach.


  Kraj związkowy Nadrenii Północnej - Westfalii oraz województwo śląskie łączą od wielu lat dobre stosunki partnerskie i gospodarcze. Szczególny wkład w tą współpracę mają niezaprzeczalnie polskie przedsiębiorstwa, które zlokalizowały swoją działalność w tym regionie.

  Celem seminarium jest promocja Nadrenii Północnej-Westfalii jako atrakcyjnego miejsca lokalizacji inwestycji i biznesu. Obecność wysokiego szczebla przedstawicieli władz politycznych na tym spotkaniu zostanie zapewniona przez Ministerstwo Gospodarki, Małych i Średnich Przedsiębiorstw oraz Energii kraju związkowego Nadrenii Północnej - Westfalii.

  Program obejmuje część seminaryjną, na którą złoży się kilka krótkich prezentacji niemieckich instytucji reprezentujących biznes (tłumaczenie symultaniczne), a następnie spotkanie nieformalne, kiedy to przy wsparciu tłumaczy j. niemieckiego, będzie można podjąć rozmowy z partnerami niemieckimi.

  Nadrenia Północna-Westfalia, niemiecki partner województwa śląskiego, jest najprężniejszym regionem gospodarczym w Niemczech. Pod względem PKB wartości 541,1 milionów euro rocznie plasuje się przed Bawarią i Badenią Wirtembergią. W skali międzynarodowej liczący 18 milionów mieszkańców zachodni kraj związkowy Niemiec zajmuje 17 miejsce pod względem wartości PKB, przed gospodarkami narodowymi takich państw jak Szwecja i Szwajcaria.

  Warunki gospodarcze i inwestycyjne sprzyjają lokalizacji biznesu na terenie Nadrenii Północnej-Westfalii. Przeszło połowa z 50 niemieckich korporacji o najwyższych obrotach osiedliło się w dorzeczu Renu i Ruhry. NRW, tak niemiecka nazwa kraju w skrócie, to także najważniejsza lokalizacja dla inwestorów zagranicznych na terenie całej Europy. Wartość inwestycji bezpośrednich wynosi rocznie około 167,6 miliardów euro. Coraz więcej polskich firm odkrywa szanse płynące ze współpracy z Nadrenią Północną-Westfalią. Od 2004 roku przeszło 200 polskich spółek zdecydowało się na lokalizację w tym regionie. Jedna trzecia z nich to firmy ze Śląska. W sumie polskie firmy generują w Nadrenii Północnej-Westfalii roczne obroty wysokości 3,6 miliardów euro rocznie, zatrudniając prawie 4.000 pracowników.

  Ogromna siła nabywcza mieszkańców Nadrenii Północnej-Westfalii i bezpośredni dostęp do jednej czwartej konsumentów UE w krajach ościennych, otwierają dla polskich firm szerokie możliwości współpracy i rozwoju. Wymiana handlowa Polski z Nadrenią Północną-Westfalią obejmuje 17 procent ogółu eksportu NRW do Polski. 24 procent produktów i usług importowanych przez NRW pochodzi z Polski. Nadrenia Północna-Westfalia eksportowała w 2008 roku więcej towarów do Polski niż do Chin, a Polska wyprzedziła USA i Rosję pod względem wartości przywozów do NRW.

  Potencjał innowacyjny przemysłu i usług sprzyjają polsko-niemieckim kooperacjom gospodarczym z korzyścią dla obu stron. Tradycyjnie przyjazny klimat dla Śląska i Polski w NRW i obecność przeszło 100.000 konsumentów z polskimi korzeniami na tamtejszym rynku sprzyjają firmom zorientowanym na rozwój.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama