W Katowicach zakończyło się XII Śląskie Forum Gospodarcze

  W Katowicach zakończyło się XII Śląskie Forum Gospodarcze

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  XII Śląskie Forum Gospodarcze pt.: Budownictwo - perspektywy rozwoju, organizowane przez Górnośląskie Towarzystwo Gospodarcze w Katowicach (GTG), odbyło się dzisiaj w Sali Marmurowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach.
  Na konferencję przybyło blisko osiemdziesięcioro samorządowców z woj. śląskiego, przedstawicieli TBSów, deweloperów, spółdzielni mieszkaniowych, komunalnych zakładów mieszkaniowych, firm branży budowlanej z woj. śląskiego.

  - Gminy dość swobodnie i frywolnie wręcz wyprzedają swoje zasoby. Dochodzi czasem do sytuacji, gdy mieszkania komunalne można wykupić z 98-proc. bonifikatą. Gminy chętnie pozbywają się problemu - tj.
  nie muszą więcej ponosić kosztów utrzymania sprzedanych zasobów, ale z drugiej strony, nabywcy lokali są często nieświadomi obowiązków, jakie na nich spadają - powiedział Arkadiusz Borek, prezes Instytutu Gospodarki Nieruchomościami w Katowicach.

  Konferencja składała się z trzech prelekcji oraz panelu dyskusyjnego, podczas którego, po krótkich referatach panelistów, goście konferencji zadawali pytania dotyczące interpretacji obowiązującego prawa, planów rządowych w sferze budownictwa na najbliższy rok, procesu legislacyjnego dotyczącego kluczowych dla branży ustaw.
  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Racja !

   Jaro (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

   Cos na ten temat wiem! Moja babcia wykupiła taki lokal od gminy z gigantyczą bonifikatą! I co teraz ma?? Ma problem pod tytułem rozpadające się mieszkanie i cała kamienica! Burmistrz się pozbył...rozwiń całość

   Cos na ten temat wiem! Moja babcia wykupiła taki lokal od gminy z gigantyczą bonifikatą! I co teraz ma?? Ma problem pod tytułem rozpadające się mieszkanie i cała kamienica! Burmistrz się pozbył problemu a babcia została wpuszczona w "kanał" !!zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama