Uwaga! W Rybniku odbyła się wielka obława na dziki

  Uwaga! W Rybniku odbyła się wielka obława na dziki

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Do godz. 13 w okolicach Elektrowni Rybnik trwało polowanie na dziki. W tym czasie lepiej było nie wychodzić z domów.
  W związku z licznymi zgłoszeniami mieszkańców dzielnic: Kamień, Wielopole i Rybnicka Kuźnia w sprawie występowania dzików w pobliżu terenów mieszkalnych, lokalne koła łowieckie przystąpiły do akcji mających na celu ograniczenie liczby dzików.

  Akcje polegają na przeprowadzeniu tzw. odstrzału redukcyjnego dzików.

  Dzisiaj w godz. od 9.00 do 13.00 akcja prowadzona była w okolicach leśnych przy Elektrowni Rybnik. Na ulicy Podmiejskiej, na odcinku od bramy wjazdowej do elektrowni do skrzyżowania ulicy Podmiejskiej z ul. Gliwicką, obowiązuje ograniczenie prędkości ruchu do 30 km/h.

  W związku z przeprowadzeniem akcji połączonych z wypłaszaniem dzików z rejonów zamieszkania należy zachować szczególną ostrożność, przestrzegać ostrzeżeń i czasowych oznaczeń, nie przebywać w lesie, trzymać w zamknięciu zwierzęta (zwłaszcza psy). W związku z możliwością pojawienia się spłoszonych zwierząt na drogach, należy także ograniczyć prędkość jazdy samochodami.

  Kolejna akcja zaplanowana jest na 19 grudnia w Kamieniu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo