Omijajcie miasto, drogowcy kopią w kilku miejscach!

Omijajcie miasto, drogowcy kopią w kilku miejscach!

Krzysztof Szendzielorz

Dziennik Zachodni

Dziennik Zachodni

Kierowcy, którzy będą przejeżdżać w wakacje przez Tarnowskie Góry, muszą się liczyć ze sporymi utrudnieniami na drogach.
Do końca sierpnia na tarnogórskiej ul. Obwodnica, czyli DK nr 11, GDDKiA przeprowadza wymianę nawierzchni. Jeszcze niedawno drogowcy pracowali przy Parku Wodnym. W związku z budową hipermarketu powstało tam nowe rondo. Kilka dni temu prace przeniosły się obok osiedla Fazos w okolicy hieprmarketów Tesco i Kaufland. Kierowcy jadący od strony Poznania będą musieli liczyć się z objazdami przez centrum miasta, bo jeden pas ruchu na Obwodnicy został zamknięty.

Jakby tego było mało, powiatowa ulica Opolska, którą poprowadzono objazdy... też została częściowo zamknięta. Tymczasem to jedna z głównych dróg wjazdowych do centrum z remontowanej Obwodnicy.
- Na remont daliśmy sobie trzy tygodnie. Jeśli pogoda będzie dobra, skończymy prędzej - mówi Eugeniusz Wesołek z Zarządu Dróg Powiatowych.

Policjanci przyznają, że utrudnienia są bardzo duże. Dlatego kierowcy powinni omijać Tarnowskie Góry. - Jadący w kierunku Poznania z Gliwic DK nr 78, w miejscowości Wieszowa mogą zjechać w DK nr 94, następnie zjechać na Tworóg. Tam dostaniemy się na DK nr 11 - tłumaczy Wojciech Dolata, zastępca naczelnika sekcji ruchu drogowego tarnogorskiej policji.

Z kolei ci, którzy wjeżdżają do powiatu od strony Siewierza i Pyrzowic, mogą zjechać z DK nr 78 w kierunku Miasteczka Śląskiego i korzystać z dróg wojewódzkich nr 912 i 908.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

DZ poleca

Wideo