Bytom: Pl. Wolskiego bez korków

  Bytom: Pl. Wolskiego bez korków

  Bartłomiej Wnuk

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Półtora miesiąca po (i tak przedłużonym) terminie zakończyła się przebudowa pl. Wolskiego w Bytomiu. Zwłoka będzie kosztowała Przedsiębiorstwo Robót Drogowych i Mostowych z Kędzierzyna-Koźla 1,39 mln zł netto. Bo od 1 listopada za każdy dzień opóźnienia w oddaniu placu budowy, zgodnie z umową, wykonawca jest obciążany kwotą 30 tys. zł netto.
  Jako że pl. Wolskiego został formalnie oddany w poniedziałek 14 grudnia, miasto na przebudowie zaoszczędzi, i to sporo. Na remont planowano wydać 4,5 mln złotych. - Na pewno nie odpuścimy - zapowiada Katarzyna Krzemińska-Kruczek, rzeczniczka Urzędu Miejskiego w Bytomiu.

  - Wina nie leży po naszej stronie, a po stronie wadliwej dokumentacji przetargowej - bronił firmy Wojciech Wąchalski, kierownik budowy z Przedsiębiorstwa Robót Inżynieryjnych z Katowic, podwykonawcy inwestycji. - Wykonawca nie trzymał się ustalonego harmonogramu prac - mówi z kolei Robert Białas z Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

  Pierwotny termin zakończenia przebudowy placu minął 12 października. Ze względu na "niespodzianki" pod asfaltem został przedłużony do końca października, ale i to nie wystarczyło wykonawcy. Na placu nie ma już estakady, a jest przejście dla pieszych ze światłami. Wymieniono nawierzchnię, jest dodatkowy pas dla jadących w stronę Szombierek.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama