Demonstracja Sierpnia 80 pod pomnikiem poległych w kopalni...

  Demonstracja Sierpnia 80 pod pomnikiem poległych w kopalni Wujek

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj w godzinach od 11.00 do 14.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez WZZ Sierpień 80 przy KWK Wujek w Katowicach.
  Celem zgromadzenia będzie uroczyste złożenie wieńców w związku z 28 rocznicą tragicznych wydarzeń w KWK Wujek. W zgromadzeniu ma uczestniczyć około 1000 osób. Nad przebiegiem zgromadzenia mają czuwać własne siły porządkowe i policja.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  slask

  zz (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

  16 października Sąd Rejonowy w Katowicach uznał Komisję Krajową Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" winną łamania praw pracowniczych.

  Powodom zasądzono odszkodowania. Zostali oni przez...rozwiń całość

  16 października Sąd Rejonowy w Katowicach uznał Komisję Krajową Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" winną łamania praw pracowniczych.

  Powodom zasądzono odszkodowania. Zostali oni przez Bogusława Ziętka zwolnieni z pracy bezzasadnie. Pracownica gdy zwolniono ją z pracy przebywała dodatkowo na zwolnieniu lekarskim i leczyła się w szpitalu.

  Sąd jako okoliczność obciążającą uznał m.in. fakt, iż rażącego naruszenia kilku przepisów Kodeksu Pracy dopuściła się organizacja, której celem statutowym jest obrona praw pracowniczych, a nie ich łamanie, co miało miejsce.

  Bogusław Ziętek ani żaden reprezentant "Sierpnia 80" nie pojawił się na ogłoszeniu orzeczenia. zwiń

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo