Demonstracja Sierpnia 80 pod pomnikiem poległych w kopalni...

  Demonstracja Sierpnia 80 pod pomnikiem poległych w kopalni Wujek

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj w godzinach od 11.00 do 14.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez WZZ Sierpień 80 przy KWK Wujek w Katowicach.
  Celem zgromadzenia będzie uroczyste złożenie wieńców w związku z 28 rocznicą tragicznych wydarzeń w KWK Wujek. W zgromadzeniu ma uczestniczyć około 1000 osób. Nad przebiegiem zgromadzenia mają czuwać własne siły porządkowe i policja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   slask

   zz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   16 października Sąd Rejonowy w Katowicach uznał Komisję Krajową Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" winną łamania praw pracowniczych.

   Powodom zasądzono odszkodowania. Zostali oni przez...rozwiń całość

   16 października Sąd Rejonowy w Katowicach uznał Komisję Krajową Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" winną łamania praw pracowniczych.

   Powodom zasądzono odszkodowania. Zostali oni przez Bogusława Ziętka zwolnieni z pracy bezzasadnie. Pracownica gdy zwolniono ją z pracy przebywała dodatkowo na zwolnieniu lekarskim i leczyła się w szpitalu.

   Sąd jako okoliczność obciążającą uznał m.in. fakt, iż rażącego naruszenia kilku przepisów Kodeksu Pracy dopuściła się organizacja, której celem statutowym jest obrona praw pracowniczych, a nie ich łamanie, co miało miejsce.

   Bogusław Ziętek ani żaden reprezentant "Sierpnia 80" nie pojawił się na ogłoszeniu orzeczenia. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama