Demonstracja Sierpnia 80 pod pomnikiem poległych w kopalni...

  Demonstracja Sierpnia 80 pod pomnikiem poległych w kopalni Wujek

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dzisiaj w godzinach od 11.00 do 14.00 odbędzie się zgromadzenie publiczne organizowane przez WZZ Sierpień 80 przy KWK Wujek w Katowicach.
  Celem zgromadzenia będzie uroczyste złożenie wieńców w związku z 28 rocznicą tragicznych wydarzeń w KWK Wujek. W zgromadzeniu ma uczestniczyć około 1000 osób. Nad przebiegiem zgromadzenia mają czuwać własne siły porządkowe i policja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   slask

   zz (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 2 / 2

   16 października Sąd Rejonowy w Katowicach uznał Komisję Krajową Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" winną łamania praw pracowniczych.

   Powodom zasądzono odszkodowania. Zostali oni przez...rozwiń całość

   16 października Sąd Rejonowy w Katowicach uznał Komisję Krajową Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80" winną łamania praw pracowniczych.

   Powodom zasądzono odszkodowania. Zostali oni przez Bogusława Ziętka zwolnieni z pracy bezzasadnie. Pracownica gdy zwolniono ją z pracy przebywała dodatkowo na zwolnieniu lekarskim i leczyła się w szpitalu.

   Sąd jako okoliczność obciążającą uznał m.in. fakt, iż rażącego naruszenia kilku przepisów Kodeksu Pracy dopuściła się organizacja, której celem statutowym jest obrona praw pracowniczych, a nie ich łamanie, co miało miejsce.

   Bogusław Ziętek ani żaden reprezentant "Sierpnia 80" nie pojawił się na ogłoszeniu orzeczenia. zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo