Śląscy policjanci pacyfikowali kiboli z kolegami z Ukrainy

  Śląscy policjanci pacyfikowali kiboli z kolegami z Ukrainy

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Śląscy policjanci z kolegami z donieckiej Milicji pracowali na Ukrainie nad problemem zapewnienia bezpieczeństwa imprez masowych. Spotkanie miało związek z Euro 2012.
  Wizyta na Ukrainie była efektem projektu Wymiana wiedzy i doświadczeń pomiędzy jednostkami Policji w zakresie zapewnienia bezpieczeństwa podczas organizacji imprez masowych.

  Przedsięwzięcie jest uzupełnieniem już podjętych w 2008 r. inicjatyw oraz propozycją adaptacji sprawdzonych na terenie Unii Europejskiej rozwiązań i standardów działań podejmowanych przez siły Policji, a w szczególności rozwiązywania i zapobiegania problemom chuligaństwa na stadionach Europy.

  Celem współpracy pomiędzy komendami polską i ukraińską jest zbliżenie międzynarodowych standardów pracy Policji i kontynuacja współpracy pomiędzy służbami policyjnymi Polski i Ukrainy.

  Policjanci ze Śląka mieli możliwość bezpośredniej oceny poziomu bezpieczeństwa obiektu Stadionu Donbas Arena na terenie Doniecka określanego jako jeden z najbardziej nowoczesnych stadionów w Europie. Delegacja uczestniczyła w meczu Szachtara Donieck z belgijskim FC Bruge.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama