Atak zimy dał się we znaki wszystkim

  Atak zimy dał się we znaki wszystkim

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Aktualności

  Utrudnienia komunikacyjne, awarie wodociągów i kanalizacji - to efekt pierwszego w tym sezonie ataku mrozu i śniegu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie zanotowało jednak większych zagrożeń w skali kraju.
  Utrudnienia komunikacyjne, awarie wodociągów i kanalizacji - to efekt pierwszego w tym sezonie ataku mrozu i śniegu. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa nie zanotowało jednak większych zagrożeń w skali kraju.

  Szef RCB Przemysław Guła powiedział IAR, że mróz i śnieg spowodowały wiele problemów w komunikacji i lokalnych awarii. W kraju w dwóch miejscach pękły szyny kolejowe, w kilku - do innych awarii związanych z pogodą, co spowodowało opóźnienia pociągów. Do poważnej awarii sieci wodnej doszło w Szczecinie. "Niestety, z tym się trzeba liczyć i będzie tego coraz więcej" - podkreślił szef RCB.

  Guła podkreśla, że zakorkowane ulice w wielu miastach powodowali kierowcy, którzy nie przygotowali się do zimy. Wystarczyła jedna stłuczka auta na letnich oponach i na wiele godzin tworzyły się korki.

  W minioną dobę z powodu mrozu w kraju zmarło pięć osób. Od początku zimy z powodu wychłodzenia organizmu zmarło 28 osób.

  Atak zimy w Białymstoku

  Nawet godzinne opóźnienia w kursowaniu miejskich autobusów w Białymstoku.
  Obfite opady śniegu i korki skutecznie zablokowały miasto. Kierowcy skarżą się na szczególne utrudnienia podczas jazdy na wzniesieniach.

  Autobusy nie są w stanie ruszyć na ośnieżonej drodze. Jak informują dyspozytorzy najgorzej jest przy ulicy Raginisa oraz przy wiadukcie na ulicy Kleberga. Kłopoty mają także kierowcy autobusów dalekobieżnych. Z czterogodzinnym opóźnieniem dotarł do Białegostoku autobus z Zakopanego.

  Firmy odśnieżające Białystok zapewniają, że na ulice wyjechało ponad 20 pługopaskarek - niestety wszystkie stoją w korkach. Ponadto z powodu zbyt niskiej temperatury - praca pługów ogranicza się jedynie do odgarniania śniegu, bo posypywanie solą przy takim mrozie właściwie nie działa.
  Piasek ułatwiający jazdę sypany jest jedynie na skrzyżowaniach.

  * * *

  Wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad przyznaje jednak, że na niektórych odcinkach, ze względu na obfite opady śniegu, warunki jazdy są trudne. Gdzieniegdzie zalega bowiem błoto pośniegowe i jest ślisko.

  GDDKiA zapewnia, że służby drogowe są dobrze przygotowane do zimy. Na drogach pracuje ponad tysiąc jednostek sprzętu, a kolejne kilkaset jest w gotowości. Na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest serwis dla kierowców. Kierowcy mogą też informować przez CB radio oddziały terenowe GDDKiA o dużych utrudnieniach. Drogowcy z kolei informują o tym, gdzie na przykład na drodze znajdują się piaskarki, czy solarki, którym należy ustąpić miejsca.
  Co godzina informacji o pogodzie i o utrudnieniach w ruchu można wysłuchać w Radiu Kierowców w radiowej Jedynce.
  1 3 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   :((((

   x999x

   Zgłoś naruszenie treści / 55 / 36

   NIC Z NAS NIE ZOSTANIE PO KOLEJNYM ATAKU ;( !!!!!!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama