Ważne
  Mysłowice: Prezydencka zupa w namiocie

  Mysłowice: Prezydencka zupa w namiocie

  MCH

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Zziębnięci mieszkańcy Wesołej mogą liczyć na gorącą strawę. Dziś, już po raz siódmy, na placu Wolności stanął namiot z ciepłymi posiłkami. Codziennie od godz. 12 do 14 każdy może tu zjeść darmową zupę.
  Akcję finansuje z własnej kieszeni prezydent miasta. - Tutaj nigdy nikt nikogo nie sprawdza: skąd jest, kim jest, ani jak mu się powodzi. Może przyjść każdy - mówi Grzegorz Osyra. Prezydent nie chce zdradzić, ile dokładnie kosztuje go akcja. Zapewnia tylko, że każdego roku wydawanych jest ok. 30 tys. posiłków. Zakładając, że każdy to koszt 2 zł, rachunek daje 60 tys. zł, czyli ok. 38 proc. rocznej pensji prezydenta.

  Namiot stać będzie co najmniej trzy miesiące. Jeśli zima okaże się surowa, jeszcze dłużej.
  Przypominamy, że w mieście ciepłe strawy wydawane są potrzebującym także w Hotelu Gościniec (ul. Krakowska 14). Wystarczy zgłosić się do pracownika socjalnego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej po decyzję. Z kolei w Katowicach darmowy posiłek można zjeść m.in. w Górnośląskim Towarzystwie Charytatywnym (ul. Jagiellońska 19) czy Zgromadzeniu Sióstr św. Elżbiety (ul. Warszawska 52).

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama