Poraj: Młodzi odkryją historię i obyczaje regionu

  Poraj: Młodzi odkryją historię i obyczaje regionu

  SU

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gminny Ośrodek Kultury w Poraju otrzymał od Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, w ramach programu "Równać szanse", dofinansowanie do projektu "Nasze historie - nieznane, a bliskie". Rozpoczął się już nabór młodzieży chcącej w nim uczestniczyć.
  Będzie można wybrać jedną z trzech grup tematycznych: dziennikarską, badawczą lub projektową. Osoby z pierwszej grupy przeprowadzać będą wywiady i zbierać materiały dziennikarskie dotyczące historii gminy, lokalnych obrzędów, legend i obyczajów.

  Część materiałów zarejestrowanych zostanie kamerą i zmontowanych w formie filmów, a później umieszczonych na specjalnie stworzonej w ramach projektu stronie internetowej.

  Młodzież zostanie najpierw przeszkolona pod kątem dziennikarskim oraz kręcenia filmów. Zajęcia przeprowadzą specjaliści z tych dziedzin. Zapisy przyjmowane będą w GOK-u do 15 stycznia. Więcej informacji znaleźć można na stronie: www.ugporaj.pl

  Autorką projektu jest dyrektor GOK-u w Poraju Renata Garleja.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama