Czeski Cieszyn: Pękła rura, więc nie mieli wody

  Czeski Cieszyn: Pękła rura, więc nie mieli wody

  JAK

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Z powodu awarii sieci wodociągowej w sobotę kilkuset mieszkańców ulicy Ostrawskiej w Czeskim Cieszynie oraz pacjenci znajdującego się w pobliżu szpitala przez kilka godzin pozbawieni byli wody. Sytuacja była poważna, bo z powodu braku wody zagrożone były kotłownie dostarczające ciepło okolicznym osiedlom.
  Władze Czeskiego Cieszyna poprosiły o pomoc straż pożarną i straż miejską. Strażacy zaczęli dostarczać wodę do szpitala, strażnicy miejscy informowali mieszkańców, gdzie znajdują się cysterny, w których można zaopatrzyć się w wodę. Burmistrz Czeskiego Cieszyna, Vít Slováček, który koordynował akcją, stwierdził, że strażacy pracowali w utrudnionych warunkach, bo wodę do szpitala musieli dostarczać w wiadrach.

  Na miejscu awarii pojawił się również samochód z piaskiem, bo wypływająca z pękniętej z powodu kilkunastostopniowego mrozu rury woda płynęła chodnikiem, momentalnie zamarzała, a na ulicy zaczęło się robić lodowisko.

  Woda w kranach ponownie pojawiła się około 17.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama