Magiczne tup tup obcasem

  Magiczne tup tup obcasem

  Marcin Zasada

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Dajcie nam, kobietom, Ministerstwo Obrony Narodowej, a nie jakieś śmieciowe resorty - zażądała Kazimiera Szczuka od Stefana Niesiołowskiego, wicemarszałka Sejmu, w programie Tomasza Lisa.
  Przekonywanie społeczeństwa do parytetu za pomocą tupania obcasem jest tak mało wyrafinowane, że aż trudno uwierzyć, że za tym spiskiem nie stoją mężczyźni.

  Koncepcja kontyngentu płciowego w każdym innym elemencie życia społecznego niż małżeństwo to nie tylko niedorzeczność. To również powielanie szlachetnych rzekomo szykan, których charakter dobrze oddaje termin "pozytywnej dyskryminacji". Przerabialiśmy to już w Polsce, przerabiano w USA, za uskutecznianie zasady numerus clasus w szkolnictwie mogli też wstydzić się Rosjanie i Niemcy.
  Teraz o podobne dekrety, z uporem godnym lepszej sprawy, walczy garstka feministek. I pomyśleć, że 40 lat temu Amerykanie za triumf sprawiedliwości uznali kres pytań o rasę, płeć i wyznanie w kwestionariuszach zatrudnienia.

  Cały ruch parytetowy bezskutecznie próbował już tradycyjnej metody zdobycia przepustki do politycznej ziemi obiecanej. Ta metoda nosi nazwę "kto lepszy" i dała przepustkę do Sejmu wielu utalentowanym kobietom, którym męska konkurencja może co najwyżej torebkę nosić. Nie dziwi mnie wcale, że kobiety, które bez pomocy parytetopodobnych protez same zaprojektowały swoją społeczną i polityczną rolę, z dystansem oceniają pomysły koleżanek feministek. Bo nie chcą zostać upupione. A dla feministek sama propozycja wyborczej protekcji ze strony męskich szowinistów powinna zostać odebrana jako akt bezczelności.

  Więcej kobiet w polityce, to lepsza polityka - krzyczą feministki. Psychologia nazywa to myśleniem magicznym. To nim, równie nieświadomie, posługiwał się Andrzej Lepper z Samoobrony, gdy mówił, że inni już byli.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   oj baby

   opa (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

   Podobno nawet Kopernik był - a kobietą. Do dzieła baby !

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama