Afera wokół ABW i wypadku w kopalni Wujek-Śląsk

  Afera wokół ABW i wypadku w kopalni Wujek-Śląsk

  IAR

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Prokuratura sprawdzi, czy Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego dopełniła obowiązków w związku z rzekomymi nieprawidłowościami w kopalni Wujek-Śląsk.
  Jak powiedziała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Katowicach, prokurator Marta Zawada-Dybek, czynności prowadzone w związku ze śledztwem objęte są klauzulą tajności w związku z czym prokuratura nie informuje o prowadzonych w jego ramach działaniach.

  Śledztwo w tej sprawie wszczęła katowicka prokuratura okręgowa. Aleksander Szczygło, który złożył zawiadomienie, podejrzewa, że funkcjonariusze ABW nie podjęli odpowiednich działań, choć wiedzieli o nieprawidłowościach dotyczących między innymi pomiarów stężenia metanu w kopalni.

  18 września 2009 roku w kopalni Wujek-Śląsk doszło do wybuchu metanu, w wyniku którego zginęło 20 górników, a ponad 30 odniosło rany. Media ujawniły, że w zakładzie dochodziło do fałszowania wyników pomiaru metanu.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Kodeks Pracy zobowiązuje...

   Henryk (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 18 / 23

   Pracodawców do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.Urzędy Górnicze sięgają kontrolą bezpiecznych warunków pracy tylko do szczebla Kierownika Ruchu Zakładu, który nie jest pracodawcą.Tylko...rozwiń całość

   Pracodawców do zapewnienia bezpiecznych warunków pracy.Urzędy Górnicze sięgają kontrolą bezpiecznych warunków pracy tylko do szczebla Kierownika Ruchu Zakładu, który nie jest pracodawcą.Tylko wzmocnienie państwowej kontroli nad wszystkimi pracodawcami zapewni podniesie
   poziom bezpieczeństwa w kopalniach pod ziemią.Giną ratownicy,gdyż prowadzona z ich udziałem profilaktyka nie ma rygorów bezpieczeństwa akcji ratowniczej.Dopiero te rygory są gwarancją odpowiedniego poziomu bezpieczeństwa.zwiń

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama