Ważne
  Choinkę najlepiej kupić u leśniczego

  Choinkę najlepiej kupić u leśniczego

  Magdalena Nowacka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Gdzie kupić legalną zieloną choinkę prosto z lasu? Najlepiej od leśniczego. W leśniczówkach podlegających pod Nadleśnictwo Siewierz ruch choinkowy nie ustaje.
  Zdarzało się już, że klienci odciągali leśniczego od stołu wigilijnego, bo w ostatniej chwili zdecydowali się na kupno choinki.

  A warto, bo ceny są o wiele niższe niż w marketach, sklepach lub na targowiskach. Chociaż, jak przyznają uczciwie pracownicy nadleśnictwa, ich choinki nie są może tak okazałe, jak te ze sklepu. W tym roku Nadleśnictwo Siewierz sprzedało około 400 choinek. Najwięcej pochodzi ze specjalnych plantacji.
  Najbardziej popularne gatunki świątecznych drzewek to sosna czarna i zwyczajna, ale i świerka też dostaniemy. Choinek nie brakuje. Najlepiej jednak zadzwonić wcześniej do leśniczego, bo nie wszędzie jeszcze można kupić choinki. W środę było to jeszcze możliwe w Trzebyczce koło Łaz, Kuźnicy i w Rudnikach.

  - Jeszcze dziesięć lat temu sprzedawaliśmy ich nawet do półtora tysiąca - mówi Dariusz Jędrzejec, pracownik nadleśnictwa.

  Potem pojawiły się markety i popyt na choinki z nadleśnictwa spadł. Teraz, ze względu na kryzys, wprawdzie część osób wyciągnęła z piwnic plastikowe, sztuczne choinki, ale wielu zaczęło ich szukać właśnie w leśniczówkach. Ze sprzedażą nie miał problemu leśniczy z Poręby Andrzej Korkus.

  - Wszystkie trzydzieści sztuk sprzedaliśmy jeszcze w ubiegłym tygodniu, i to w czasie jednego dnia. Zainteresowanie w tym roku jest naprawdę duże - przyznaje.

  Duże, bo te kupowane w sklepach czy na stoiskach przy marketach, są wprawdzie ładne, ale ich ceny zaczynają się już od 80-100 złotych.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (1)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   ja_zamawiam

   adam (gość)

   Zgłoś naruszenie treści

   żywą u leśniczego, a sztuczną można w sklepach internetowych "Ale Choinka!" itp.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama