Prof. Karol Węglarzy liderem innowacji

  Prof. Karol Węglarzy liderem innowacji

  RED

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Naukowiec, dwie firmy i jedna gmina z woj. śląskiego otrzymali główne nagrody w konkursie Krajowi Liderzy Innowacji 2009. Do tegorocznej edycji wpłynęło aż 470 zgłoszeń w kilku kategoriach.
  Tytuł innowacyjnej dużej firmy przyznano spółce Mokate, potentatowi na rynku capuccino oraz śmietanek do kawy. W tym wypadku doceniono budowę instalacji służącej do odzysku ciepła z produkcji i ponownego wykorzystania energii.

  W kategorii małych firm, pierwsze miejsce przyznano Przedsiębiorstwu Usług Naukowo-Technicznych PRO NOVUM, które opracowuje technologie dla turbin i kotłów.

  Jury doceniło także pracę naukową dr. inż. Karola Węglarzy, który od 1994 r. kieruje Zakładem Doświadczalnym Instytutu Zootechniki w Grodźcu Śląskim. Prowadzi badania nad zawartością metali ciężkich w glebie oraz odkładaniem się związków w produktach i tkankach zwierząt.


  Wśród gmin miejskich numerem jeden jest Rybnik, który najskuteczniej pisze wnioski do UE i pozyskuje pieniądze. Tym razem okazało się, że ma jeden z największych w kraju projektów rozbudowy sieci kanalizacji (ponad 600 km) i najwięcej ścieżek rowerowych (100 km tras).

  Konkurs organizuje Fundacja Innowacji i Rozwoju w Warszawie. Mecenasem jest Bank Gospodarstwa Krajowego, a partnerem merytorycznym Bank PEKAO SA.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama