16-latka wymuszała pieniądze od kolegów ze szkoły

  16-latka wymuszała pieniądze od kolegów ze szkoły

  Wanda Then

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Policjanci z Zespołu do Spraw Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej zatrzymali 16-letnią mieszkankę Czechowic-Dziedzic, która od dłuższego czasu nękała swoich rówieśników.
  Jak wynika z pierwszych policyjnych ustaleń, nastolatka groźbami i biciem zmuszała kolegów szkolnych do oddawania kieszonkowego. W ciągu zaledwie kilku minut potrafiła zarobić w ten sposób nawet kilkadziesiąt złotych. Teraz za swoje czyny odpowie przed Sądem dla Nieletnich.

  - Nastolatka od dłuższego czasu siała postrach w jednej z czechowickich szkół, której jest uczennicą. Wykorzystując swoją silną pozycję w grupie, zastraszała rówieśników i zmuszała ich do przekazywania sobie pieniędzy.
  Jeśli któryś z kolegów się sprzeciwił, groziła mu pobiciem lub po prostu biła. Do tego stopnia sterroryzowała uczniów, że większość z nich nie miała odwagi poskarżyć się ani nauczycielom, ani rodzicom. Dlatego przez wiele miesięcy nastolatka pozostawała bezkarna - poinformowała nas podkomisarz Elwira Jurasz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

  Jak wyliczyli policjanci, zmuszając swoje ofiary do oddania drobnych kwot rzędu 2 do 5 złotych, dziewczyna potrafiła zyskać błyskawicznie nawet do 30 złotych.

  Tuż przed świętami jej rozbójniczy proceder przerwali policjanci, zajmujący się zwalczaniem przestępczości nieletnich. Teraz za swoje czyny 16-latka tłumaczyć się będzie przed Sądem Rodzinnym.

  Sąd może zastosować wobec niej środki wychowawcze w postaci nadzoru kuratorskiego lub środki poprawcze, co oznacza umieszczenie w zakładzie.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama