Katowice: Rozdzielono 58 mln zł na gospodarkę odpadami

  Katowice: Rozdzielono 58 mln zł na gospodarkę odpadami

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Usuwanie azbestu, rekultywacja wysypisk i segregacja odpadów, to tylko kilka spośród 13 projektów gospodarki odpadami, wyłonionych w konkursie na dofinansowanie z europejskiej kasy.
  Zarząd Województwa Śląskiego wybrał do dofinansowania projekty złożone w trybie konkursowym w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

  Wsparcie na łączna kwotę ok. 57,9 mln zł otrzymało 13 projektów. Spośród nich 3 dotyczą usuwania azbestu z budynków użyteczności publicznej, jeden- rekultywacji składowiska odpadów natomiast dwa - segregacji odpadów. Najwięcej spośród złożonych projektów dotyczy utylizacji lub unieszkodliwiania odpadów komunalnych.

  W ramach konkursu złożono 14 wniosków o dofinansowanie, z czego jeden odpadł po ocenie formalnej. Pozostałe 13 projektów przeszło pozytywnie cały proces oceny i wszystkie zakwalifikowały się do dofinansowania.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama