Flecista Paweł Stępień z Kóz podbił publiczność Eurowizji

  Flecista Paweł Stępień z Kóz podbił publiczność Eurowizji

  Oprac. PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Zwycięzca konkursu Młody Muzyk Roku 2009 już został wybrany! Co prawda jurorzy pod przewodnictwem Agnieszki Duczmal tytuł Młodego Muzyka Roku 2009 przyznali 17-letniemu akordeoniście Bartoszowi Głowackiemu. Ale najwięcej głosów telewidzów zdobył flecista Paweł Stępień.
  Bartosz Głowacki będzie reprezentować Polskę podczas finału Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Wiedniu w maju 2010. Paweł Stępień niestety do Wiednia może pojechać jedynie w charakterze widza, ale przynajmniej publiczność nie miała wątpliwości, że to on zasłużył na miano Młodego Muzyka Roku 2009.

  Paweł Stępień jest flecistą. Ma osiemnaście lat, mieszka w Kozach pod Bielskiem.
  Na przekór obiegowym opiniom, że flet poprzeczny to niemęski instrument, gra na nim ostro. Jak na kibica Manchesteru United przystało. Fanem tego klubu jest równie długo, co uczniem szkół muzycznych. Gdyby nie kariera flecisty, widziałby siebie w roli komentatora sportowego. Zresztą z postury bardziej przypomina sportowca niż uduchowionego muzyka. Dla równowagi lubi posłuchać heavy metalu.

  W polskim finale konkursu na Młodego Muzyka Roku wystąpiła jeszcze dwójka przedstawicieli naszego regionu: Chanelle Bednarczyk, skrzypaczka, która mieszka w Rybniku i Karol Gajda, puzonista, pochodzący z Jastrzębia Zdroju.

  Na podst. TVP Kultura

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama