W Rybniku za 4 miliony połączą basen i halę

  W Rybniku za 4 miliony połączą basen i halę

  Barbara Kubica

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Hala widowiskowo-sportowa w dzielnicy Boguszowice zostanie połączona specjalnym korytarzem z sąsiadującym budynkiem krytej pływalni - taką decyzję podjęli rybniccy urzędnicy.
  Dzięki temu oba obiekty tworzyć będą nowoczesne centrum sportowe z prawdziwego zdarzenia. Budowa łącznika będzie dokończeniem wielkiego remontu hali, który trwa już od ponad pół roku. Wcześniej takie rozwiązanie nie było brane pod uwagę.

  - Modernizacja hali miała być przeprowadzona w dwóch etapach, ale zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie trzeciego. Obejmie on zagospodarowanie terenu wokół hali, czyli budowę wewnętrznej drogi dojazdowej, parkingu i chodników. Najważniejsza część to budowa łącznika pomiędzy budynkami hali i krytej pływalni - wylicza Lucyna Tyl, rzeczniczka Urzędu Miasta w Rybniku.

  Koszt tego etapu modernizacji szacowany jest na około 4 miliony złotych.
  - To zadanie zostanie zgłoszone do dofinansowania w ramach "Wojewódzkiego Programu Rozwoju Bazy Sportowej" województwa śląskiego - mówi Lucyna Tyl.

  Dobiegają już końca roboty związane z ociepleniem budynku. Wymienione zostały wszystkie drzwi i okna. Tę część prac budowlanych wyceniono na ponad 4,2 miliona złotych.

  W połowie stycznia robotnicy przeniosą się do środka budynku i rozpoczną remont salek treningowych, wykorzystywanych przez sekcję bokserską i siłownię. To będzie kosztowało 5,3 miliona złotych.
  Mieszkańcy nie mają jednak wątpliwości, że są to dobrze wydane pieniądze. - Na kompleks sportowy z prawdziwego zdarzenia czekamy od lat. Teraz przechodząc z hali na basen nie trzeba będzie nawet zakładać kurtki - mówi Michał Radyszuk, mieszkaniec Rybnika.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama