Prezydent Jaworzna codziennie śle listy do ministra

  Prezydent Jaworzna codziennie śle listy do ministra

  Anna Zielonka

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, wypowiedział wojnę Stalexportowi SA. Koncesjonariusz A4 od dawna blokuje otwarcie węzła autostradowego w dzielnicy Jeleń.
  Brak wjazdu na autostradę negatywnie wpływa na rozwój lokalny Jaworzna i miast ościennych. Władze Jaworzna wniosły już skargę do Ministerstwa Infrastruktury. Do tej pory bez rezultatu. Nie przewiduje się rozbudowy węzła w Jeleniu - podkreśla ministerstwo

  Paweł Silbert jednak nie dał za wygraną i znalazł dość natrętną metodę przypominania o sobie w ministerstwie. Codziennie wysyła list do ministra infrastruktury, w którym informuje o działaniach Stalexportu. Pomysł zaczerpnął z filmu "Skazany na Shawshank", w którym główny bohater pisze listy do władz stanowych z prośbą o książki dla więziennej biblioteki. Każdy list od prezydenta Jaworzna mówi jednak o czymś innym.
  Władze Jaworzna przedstawiają w listach m.in. negatywny wpływ działania Stalexportu na życie społeczne, gospodarkę, rozwój inwestycji w mieście. Jeśli argumenty się skończą, urzędnicy zaczną je powtarzać. Będzie to trwało do czasu, gdy Ministerstwo Infrastruktury weźmie pod uwagę dobro Jaworzna. Prezydent zaznacza, że korespondencyjna "wojna" nie jest wycelowana w ministerstwo, lecz ukazuje problem blokady węzła. Uważa, że jest szansa, by go otworzyć.

  - Będziemy się imać każdego legalnego sposobu, który zwróci uwagę ministerstwa na tak jawną niesprawiedliwość i przekona ministra infrastruktury, że to, co czyni Stalexport, nie jest dobre dla społeczeństwa - mówi Paweł Silbert. Uważa, że jako urzędnik, wysyłając tyle listów, nie skazuje się na śmieszność. Walczy przecież w słusznej sprawie, a dobro ogółu jest ważniejsze niż jego osoba. Dodaje, że koncesjonariusz A4 nie chce otworzyć węzła w Jeleniu w obawie przed utratą dochodów z poboru opłat za przejazd płatną autostradą. Prywatne interesy Stalexportu utrudniają życie nie tylko okolicznym mieszkańcom, ale i ościennym miastom. Władze Jaworzna podkreślają też, że od samego początku chcą, aby na węźle powstały bramki. Na tym interesie Stalexport nic nie straci.
  1 »

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama