KZK GOP chwali się informacją, a pasażerowie narzekają na...

  KZK GOP chwali się informacją, a pasażerowie narzekają na komunikację

  Michał Wroński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Internetowa strona KZK GOP została uznana za najlepszy serwis informacyjny komunikacji miejskiej w Polsce.
  Ranking opracowała krakowska spółka informatyczna Quantum Software, po przejrzeniu serwisów komunikacyjnych w dziesięciu największych miastach naszego kraju (m.in. w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu, Krakowie, Łodzi, Szczecinie i Wrocławiu). Kryterium oceny była użyteczność witryny. W przypadku www.kzkgop.pl autorzy raportu uznali, że najmocniejszą jego stroną są rozkłady jazdy.

  - Użytkownik ma do dyspozycji czytelny spis linii, dodatkowo oznaczony kolorami i legendą (...), kierunek jazdy jest dokładnie oznaczony, a tabliczki z rozkładami jazdy przejrzyste.
  Dodatkowo projektanci strony zadbali o szereg usprawnień: możliwość drukowania rozkładu w wersji normalnej lub portfelowej, oznaczenia dla niskopodłogowych pojazdów, bardzo przejrzyście pokazane jest na terenie jakiego miasta znajduje się dany przystanek [przydatne rozwiązanie w specyficznym układzie komunikacyjnym na Śląsku] oraz możliwość zobaczenia trasy na mapie - można przeczytać w raporcie. Wysokie noty uzyskała też wyszukiwarka połączeń (ze względu na bardzo czytelny układ wyników), a także dostępność rozkładów jazdy oraz informacje o wprowadzanych do nich zmianach - twierdzą autorzy rankingu.

  Podczas gdy eksperci z Krakowa zachwalają internetowy serwis KZK GOP, pasażerowie z naszego regionu psioczą na ofertę przewozową, jaką oferuje KZK. Założyli nawet własną stronę www.niekzkgop.pl, gdzie wytykają organizatorowi komunikacji publicznej w aglomeracji podwyżki cen, przestrzały tabor, brak informacji o spóźnieniach autobusów i zbyt małą liczbę kursów. Zmienić chcą to, wysyłając petycję do władz Związku oraz prezydentów wszystkich miast należących do KZK GOP.

  - Jesteśmy klientami i w każdej chwili możemy zrezygnować z usług KZK GOP i zacząć częściej korzystać z mniejszych przewoźników (...). Zarzucamy KZK GOP stosowanie praktyk monopolistycznych, polegających na bezpodstawnym narzucaniu większych cen bez oferowania niczego w zamian - można przeczytać w petycji, pod którą podpisało się już ok. 1300 osób.

  Sposobem na poprawę oferty KZK ma być wprowadzenie specjalnej, tańszej taryfy w godzinach szczytu oraz biletów czasowych, budowa centrów przesiadkowych, wprowadzenie między- gminnej komunikacji nocnej, a także poprawa w zachowaniu kierowców i kontrolerów.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama