W Jastrzębiu lekarz stwierdził zgon, a potem pacjent ożył

  W Jastrzębiu lekarz stwierdził zgon, a potem pacjent ożył

  Agata Pustułka, Jacek Bombor

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Uznany przez lekarkę za zmarłego ożył, kiedy pracownik zakładu pogrzebowego chciał przenieść jego ciało do karawanu. Stało się to we wtorek w Jastrzębiu Zdroju.
  Ok. 9.30 do jednego z domów zostało wezwane pogotowie. Zawiadomił je sąsiad poszkodowanego, który stwierdził, że 76-letni pan Józef nie oddycha i nie daje oznak życia. Uznany za zmarłego, trafił na OIOM. Jego stan jest stabilny.

  - Na miejsce pojechała ekipa z doświadczoną lekarką ze specjalizacją m.in. z anestezjologii, która po reanimacji i wykonaniu wszelkich niezbędnych czynności stwierdziła zgon - mówi Jerzy Wiśniewski, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego.
  Jak wyjaśnia Wiśniewski, około trzech godzin później na pogotowie zadzwonił pracownik zakładu pogrzebowego, który do tego samego mężczyzny wezwał pogotowie. Stwierdził, że zajmując się rzekomym denatem wyczuł u niego "prawdopodobne oznaki życia". Na miejsce wyruszyła ta sama ekipa, z tą samą lekarką, która wcześniej stwierdziła zgon.

  - Lekarka jeszcze raz przeprowadziła u pacjenta EKG, które wykazało elektryczną akcję serca i orzekła, że serce mężczyzny uderza 20-30 razy na minutę. Przeprowadziła reanimację krążeniowo-oddechową i natychmiast pojechała z nim na OIOM - wyjaśnia Jerzy Wiśniewski, ale odmawia ujawnienia personaliów pacjenta i lekarki.

  Chory trafił na Oddział Intensywnej Opieki Medycznej w jastrzębskim szpitalu wojewódzkim. - Stan jego zdrowia jest stabilny. Mamy nadzieję, że wyzdrowieje - potwierdza Alicja Brocka, rzeczniczka szpitala.
  - Chwała Bogu, mąż żyje - mówi żona pana Józefa.

  - Żywych nie bierzemy - stwierdził jeden z pracowników zakładu pogrzebowego - mówią nam sąsiedzi pana Józefa.
  1 »

  Czytaj także

   Komentarze (6)

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   kraj cudów

   piotr (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 46 / 47

   Janecek jesteś głupi i tępy jak baran, co można ocenić po podpisie. Takiej ciemnoty , jak w Polsce nie ma nigdzie w Europie. Paradoksalnie w krajach mieniących się jako katolickie jest największa...rozwiń całość

   Janecek jesteś głupi i tępy jak baran, co można ocenić po podpisie. Takiej ciemnoty , jak w Polsce nie ma nigdzie w Europie. Paradoksalnie w krajach mieniących się jako katolickie jest największa korupcja, złodziejstwo i syf. Tylko w Polsce, Meksyku i kilku innych krajach na kominach, szybach i innych miejscach pokazuje się " matka boska " Tuż za naszą zachodnią granicą mieszka ponad 80 mln ludzi i nie słyszałem tam o cudach.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Darek kto ci mózg zjadł?

   Janecek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 90 / 49

   Odczep się od Wojtyły.To jest jeden z cudów Tuska.Przecież obiecał.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   tacy są lekarze

   cedet (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 78

   tacy są lekarze. nad budowlańcem wyroki są w zawieszeniu do śmierci. nam nie można pomylić się.

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   Nie ściemniać....

   Mieszkaniec (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 73 / 76

   Pacjent był wychłodzony dlatego dodatkowo miał spowolnioną akcję serca, jakby rzeczywiście była przeprowadzona reanimacja to pacjent byłby podłączony do specjalistycznych aparatur, np....rozwiń całość

   Pacjent był wychłodzony dlatego dodatkowo miał spowolnioną akcję serca, jakby rzeczywiście była przeprowadzona reanimacja to pacjent byłby podłączony do specjalistycznych aparatur, np. defibrylatora, a tam na pewno by był pokazywany wykres pracy serca. A tu widać że wszystkie wypowiedzi mają na celu obronę zawodu lekarza, tzw. solidarność zawodowa.zwiń

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   A w Łodzi kiedys takich wyprawiano

   makabra (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 76 / 62

   .....ze skóry

   Autor komentarza nie dodał zdjęcia
   cud

   darek (gość)

   Zgłoś naruszenie treści / 65 / 70

   Mamy cud. Wiwat Wojtyła. Ciemne katoliki do dzieła a niedouczeni lekarze na bruk!

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama