W powiecie cieszyńskim uchwalili największy budżet w...

  W powiecie cieszyńskim uchwalili największy budżet w historii

  Łukasz Klimaniec

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Aż 187 milionów złotych zaplanowali w tym roku na wydatki radni powiatu cieszyńskiego. Dochody to 172 mln zł. To najwyższy z dotychczas uchwalonych budżetów.
  - Mamy zamiar prowadzić znacznie więcej niż do tej pory prac na drogach powiatowych - tłumaczy Czesław Gluza, starosta cieszyński.

  W planach są m.in. przebudowa ulic Dominikańskiej oraz Kozakowickiej w Ustroniu, drogi przez centrum Pruchnej, realizacja kolejnego etapu przebudowy ul. Bielskiej w Skoczowie oraz drogi przez Istebną, a także budowa ulicy Ładna Boczna w Cieszynie.

  W budżecie radni zaplanowali też pieniądze na inwestycję w Szpitalu Śląskim w Cieszynie, który w listopadzie uruchomił izbę przyjęć w nowym pawilonie. Zmodernizowany zostanie także most w Górkach i rozpocznie się remont sali gimnastycznej w liceum im. Kopernika w Cieszynie.

  - Mamy nadzieję, że uda nam się ten plan zrealizować. Wciąż niewiadomymi pozostają środki unijne. Dlatego musimy podchodzić do budżetu elastycznie - zastrzega starosta Gluza.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama