Racibórz: Nowa placówka Straży Granicznej

  Racibórz: Nowa placówka Straży Granicznej już działa

  RP

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Od wczoraj w Raciborzu działa Placówka Straży Granicznej podległa Śląskiemu Oddziałowi Straży Granicznej. Równocześnie przestanie funkcjonować Placówka Straży Granicznej w Pietraszynie, która do końca września usytuowana była na terenie dawnego przejścia granicznego Pietraszyn - Sudice.
  Placówka została przeniesiona do Raciborza, do budynku komendy Śląskiego Oddziału Straży Granicznej, a następnie przekształcona w Placówkę SG w Raciborzu.

  Przeniesienie placówki Straży Granicznej z granicy w głąb terytorium kraju, przy równoczesnej zmianie obszaru jej działania, stanowi kontynuację zmian, jakie nastąpiły w formacji po przystąpieniu Polski do Strefy Schengen.

  Placówka Straży Granicznej w Raciborzu będzie jedną z sześciu wchodzących w skład Śląskiego Oddziału Straży Granicznej. Obszar służbowej odpowiedzialności ŚlOSG obejmuje 47 powiatów znajdujących się na terenie województwa śląskiego i opolskiego. Cztery placówki usytuowane są na terenie województwa śląskiego - w tym jedna w porcie lotniczym w Pyrzowicach - a pozostałe dwie na terenie województwa opolskiego.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama