Ponad 2,6 tys. podpisów pod petycją do KZK GOP

  Ponad 2,6 tys. podpisów pod petycją do KZK GOP

  PS

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Ponad 2,6 tys. osób podpisało się pod petycją do Komunikacyjnego Związku Komunalnego GOP w sprawie przeprowadzenia niezbędnych zmian w komunikacji na terenie Śląska i Zagłębia.
  - Prawdopodobnie w czwartek petycja zostanie przekazana przewodniczącemu zarządu KZK GOP Romanowi Urbańczykowi - informuje nas Marcin Pilśniak, organizator protestu przeciwko podwyżce cen biletów, likwidacji niektórych linii tramwajowych i autobusowych.

  Celem akcji było zebranie jak największej ilości podpisów pod petycją, której główne postulaty to: jazda nowymi, czystymi autobusami, w których kierowca traktuje pasażerów z szacunkiem, informacja o spóźnieniach autobusów, niedopuszczanie do sytuacji, w których autobus odjeżdża z przystanku wcześniej niż powinien, a także częstsze kursy autobusów i wprowadzenie międzygminnej komunikacji nocnej. O petycji czytaj TUTAJ

  Już w trakcie trwania akcji okazało się, że internauci nie tylko chętnie podpisują się pod petycją, ale także mają własne przemyślenia, co zrobić, aby usprawnić komunikację. Propozycje tych zmian można śledzić TUTAJ

  - Dodatkowo postanowiliśmy rozszerzyć formułę akcji. Zebraliśmy wszystkie pytania i propozycje które podesłali nam uczestnicy akcji, spisaliśmy je i przekażemy je także razem z petycją - informuje Marcin Pilśniak.

  Jakie to propozycje? Niektóre dotyczą spraw bardzo szczegółowych jak na przykład częstotliwości kursowania autobusu linii 292 z Ligoty do Mysłowic. Ale znajdują się także propozycje znacznie ogólniejsze - np. wydzielenie tzw. buspasów, czyli specjalnych tras dla autobusów, aby nie stały w korkach, czy zatrudnienia kontrolerów biletów na stałe we wszystkich autobusach.

  - Roman Urbańczyk podziękował nam za przeprowadzoną akcję i zaprosił do dalszych rozmów o komunikacji. Jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, zorganizujemy panel dyskusyjny nt. komunikacji w mieście i o jej przyszłości w naszym regionie - informuje Marcin Pilśniak.

  O przebiegu akcji będziemy na bieżąco informować.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama