Szpital w Blachowni nie ma już zaległych długów

  Szpital w Blachowni nie ma już zaległych długów

  PS

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Starostwo Powiatowe w Częstochowie spłaciło zobowiązania szpitala w Blachowni z tytułu należności głównych wobec wszystkich jego kontrahentów oraz urzędów skarbowych i ZUS.
  Dawny szpital powiatowy 97 firmom, instytucjom oraz osobom fizycznym winien był ponad 4 mln 409 tys. zł, z czego urzędom skarbowym - 290 tys. zł i ZUS-owi - 560 tys. zł. Największe zobowiązania wobec kontrahentów związane były z dostawami leków - blisko 697 tys. zł. Ponadto na długi szpitala składały się m.in. należności za dostawy oleju opałowego - 230 tys. zł, za sprzęt do zabiegów chirurgicznych - 244 tys. zł, za żywienie pacjentów - 196 tys. zł oraz za badania ambulatoryjne - 226 tys. zł. Ponadto szpital winien był częstochowskiej stacji Pogotowia Ratunkowego 285 tys. zł.

  Powiat przejął także zobowiązania z tytułu kredytów i pożyczek zaciągniętych przez szpital. Na dzień 1 stycznia br. ich wysokość wynosiła 946 tys. zł. Będą one spłacane zgodnie z podpisanymi umowami - ostatnia rata zostanie odprowadzona do banku w 2015 r.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo