Racibórz obserwuje 10 kamer

  Racibórz obserwuje 10 kamer

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  W mieście uruchomiono monitoring. Obraz z dziesięciu kamer zainstalowanych w najbardziej newralgicznych punktach miasta przez 24 godziny na dobę obserwują już strażnicy miejscy.
  Mieszkańcy czekali na to od lat. - W miastach, w których działa monitoring wzrasta wykrywalność przestępstw. W Rybniku dzięki kamerom ujawnia się od 150 do 200 wykroczeń miesięcznie - mówi Andrzej Migus, komendant Straży Miejskiej w Raciborzu. - Jednak przede wszystkim chodzi o prewencję i poczucie bezpieczeństwa mieszkańców - dodaje.

  Do obserwacji ulic zatrudniono pięć osób. Strażnicy mogą obracać kamery w dowolnym kierunku. Dzięki sporym przybliżeniom, są w stanie z łatwością rozpoznać twarze przechodniów. Do wszystkich zarejestrowanych zdarzeń będzie można wrócić po czasie, bo nagrania będą archiwizowane na twardych dyskach.

  - System kosztował ponad 800 tys. zł. Złożymy wniosek o dofinansowanie tej inwestycji - mówi Mirosław Lenk, prezydent Raciborza.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Czytaj także

   Komentarze

   Dodajesz komentarz jako: Gość

   Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

   Liczba znaków do wpisania:

   zaloguj się

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Najczęściej czytane

   DZ poleca

   Wideo

   Gry On Line - Zagraj Reklama